schronisko andrzejówkafot. Facebook/ Schronisko Andrzejówka

Ważny apel Schroniska Andrzejówka. Turyści zostawiają sterty śmieci

Schronisko Andrzejówka opublikowało na swoim Facebooku apel do turystów. Chodzi o pozostawiane przez nich śmieci. Na przełęczy pojawia się wielu gości, którzy chcą pojeździć tam na sankach. Niestetu, wielu z nich nie sprząta po sobie.

Schronisko Andrzejówka opublikowało na swoim Facebooku zdjęcie kupki połamanych sanek, które pozostawili po sobie nieodpowiedzialni turyści. Widok jest przykry o tyle, że nie jest on niczym nowym w tym miejscu. Pracownicy zwrócili się z apelem do turystów.

Schronisko Andrzejówka apeluje do saneczkarzy

- Kochamy naszą przełęcz i cieszymy się niespodziewanie dużą ilością gości. Ale stara zasada górska mówiąca, że śmieci zabieramy na dół, najwyraźniej w tym przypadku nie zadziałała- czytamy na fanpage'u Schroniska Andrzejówka.

Pracownicy schroniska zwrócili się do turystów, aby ci zawsze zabierali ze sobą wszystkie śmieci. Nie jest to jednak jedyny problem, z którym borykają się schroniska. Niedawno informowaliśmy o kradzieży sanek przy innym ośrodku.

- Apelujemy, zabierajcie swoje śmieci w szczególności połamane sanki ze sobą. Nie róbcie u nas cmentarzyska plastiku, połamanych rurek i drewna - czytamy na Facebooku schroniska.

Sprzedają polskie lotnisko. Władze podjęły decyzjęSprzedają polskie lotnisko. Władze podjęły decyzjęCzytaj dalej

- To, że leżą na ładnej kupce nie oznacza, że ktoś sie nimi zajmie. Tzn. my sie zajmiemy i w końcu posprzątamy. Ale bądźmy odpowiedzialni za to piękne miejsce wszyscy- apelują do turystów pracownicy schroniska.

Post spotkał się z bardzo dużym odzewem ze strony obserwatorów schroniska. W komentarzach czytamy słowa krytyki wobec osób zostawiających śmieci.Niedawno opisywaliśmy historię pana Pawła, który spotkał się z ogromnym hejtem po swojej wyprawie na Rysy.

- Brudasy. Jak rodzice tak wychowywali swoje dzieci to teraz będąc już dorosłym myślą, że takie rzucanie śmieci gdzie popadnie to coś normalnego. Przecież ktoś posprząta.... - napisała w komentarzu pod postem schroniska pani Anita.

W rozmowie z portalem Turyści.pl przedstawiciel schroniska zdradził, że niestety nie są w stanie wyciągnąć żadnych konsekwencji wobec osób, które zaśmiecają teren. Dodano, że lokalni mieszkańcy zwrócili uwagę na problem. - Do akcji sprzątania zgłosiło się trochę osób, jedna pani zaoferowała się z wywozem sprzętu do PSZOK - mówi nam przedstawiciel.

Ciekawy kierunek turystyczny

Schronisko Andrzejówka znajduje się na Przełęczy Trzech Dolin pod szczytem Waligóry w Sudetach Środkowych. Bardzo wygodny dojazd jest tam z Wałbrzycha, a turyści chętnie zaglądają tam o każdej porze roku. Turyści piesi do schroniska mogą dotrzeć szlakiem zielonym z Unisławia Śląskiego przez Sokołowsko, a także zielonym z Rybnicy Leśnej.

Znajdująca się w pobliżu Przełęcz Trzech Dolin jest największym węzłem szlaków turystycznych w górach Suchych. Krzyżują się tam wszystkie kolory szlaków, dzięki czemu jest to idealne miejsce na piesze wędrówki. Przebiega tamtędy między innymi Główny Szlak Sudecki.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Facebook

Następny artykuł