Zdjęcia pokazujące złodziejaFacebook.com/ Przysłop pod Baranią Górą Schronisko Górskie PTTK

Ukradł sanki dla dzieci w schronisku górskim niedaleko Wisły. Zdjęcia w sieci

Zdjęcia, które zostały opublikowane na Facebooku przez jeden z ośrodków, wywołały oburzenie wśród internautów. Można na nich zobaczyć mężczyznę, który kradnie sanki, które schronisko górskie przygotowało dla dzieci. W komentarzach pojawiła się ogromna krytyka.

Zdjęcia zostały zamieszczone na profilu na Facebooku ośrodka Przysłop pod Baranią Górą Schronisko Górskie PTTK. We wpisie można zauważyć ogromne rozżalenie spowodowane kradzieżą. Jak napisano, „karma wraca".

Zdjęcia z gór. Przyłapany na kradzieży sanek

- Cały czas staramy się robić coś fajnego dla Was, dla turystów, w tym dla tych najmłodszych. Jest z tego ogrom radochy! Ale i smutku, kiedy poznajemy różne oblicza natury człowieka... - czytamy na fanpage'u ośrodka.

Dodano, że takie zachowanie to uderzenie przede wszystkim w dzieci, które w tak trudnym czasie liczą na odrobinę radości.

W poście czytamy także, że pojawi się zmiana dotycząca wypożyczenia sanek. Od teraz, aby móc skorzystać ze sprzętu należącego do schroniska, trzeba będzie pozostawić depozyt. Informacja o kradzieży wywołała ogromne oburzenie wśród internautów.

Od 21 stycznia duże zmiany w Europie. Potrwają nawet do końca marca. Dotkną również PolakówOd 21 stycznia duże zmiany w Europie. Potrwają nawet do końca marca. Dotkną również PolakówCzytaj dalej

- Widać dawanie ludziom coś za darmo to kiepski pomysł, depozyt powinien być od samego początku pobierany, ludzie mają pieniądze i zapłacą- ocenił Kamil.

- A ten złodziejaszek to smutny i przykry człowiek który powinien ponieść konsekwencje swego czynu, oddać co zabrał i jeszcze z własnej kieszeni powinien dokupić więcej sanek - dodał mężczyzna.

- Mam nadzieję że łatwo go namierzycie, coraz większe chamstwo w górach - uważa Maciek. Dużo osób zainteresowało się znalezieniem sprawy, aby mógł ponieść konsekwencje swojego czynu.

- Udostępniam, może ktoś go zna, może komuś się zrobi wstyd i odda lub odkupi - napisała Małgorzata.

Podobnie postąpiło wielu innych internautów, ponieważ post ma aż 3,2 tysiąca udostępnień. Choć w ostatnim czasie w górach jest wielu turystów, internauci mają nadzieję, że złodziej odpowie za swoje karygodne zachowanie. Co więcej to doskonały przykład dla innych na to, jak nigdy nikt nie powinien się zachowywać.

Strasznie nam przykro ???? Cały czas staramy się robić coś fajnego dla Was, dla turystów, w tym dla tych najmłodszych. Jest...

Opublikowany przez Przysłop pod Baranią Górą Schronisko Górskie PTTK Wtorek, 5 stycznia 2021

Przysłop pod Baranią Górą Schronisko Górskie PTTK to ośrodek z historią. Założony został w 1925 roku. Nie był jednak zbudowany od podstaw. Wykorzystano drewniany domek myśliwski arcyksięcia Fryderyka Habsburga.

Został zbudowany w 1897 roku i pełnił funkcję bazy wypadowej do polowań. II wojnę światową przetrwał bez zniszczeń, jednak na ten czas zawieszono funkcjonowanie schroniska. Ponownie otworzone je dopiero w 1979 roku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Schronisko w okolicach Wisły

Schronisko w okolicach Wisły, fot. wikimedia.commons/ Micio / CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Facebook.com/Kataklizmy w Polsce i na świecie, Wikipedia

Następny artykuł