samolot wróci do lataniaFot. unsplash.com/@hal9001

Zdradzili, co dalej z zakazem lotów. Podali warunki, wkrótce pasażerowie mogą wrócić na pokład Boeinga

Samolot jako środek transportu zbiorowego musi spełniać rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa. Jeden z modeli Boeinga wzbudzał poważne wątpliwości i otrzymał zakaz lotów. Po różnych analizach może wrócić do użytku.

Samolot, który zostanie uznany za niebezpieczny dla życia pasażerów, musi zostać uziemiony. Tak było w przypadku modelu Boeinga 737 MAX, który dwukrotnie rozbił się w czasie rutynowych lotów.

Wicepremier zdradził szczegóły nowych restrykcji. Wiadomo, co ze stokamiWicepremier zdradził szczegóły nowych restrykcji. Wiadomo, co ze stokamiCzytaj dalej

Samolot wydawał się wadliwy

Szef Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej poinformował, że Europa jest gotowa przywrócić do użytku samoloty, które zostały uziemione ze względu na dwie katastrofy lotnicze z udziałem trefnego modelu.

Już w grudniu Boeingi 737 MAX powrócą na trasy w Stanach Zjednoczonych, po 20 miesiącach oczekiwania. W tym czasie przeprowadzano szczegółowe analizy, które wykazały, że wszystko jest w porządku.

W europejskich państwach samoloty będą mogły wrócić do obsługi ruchu pasażerskiego w styczniu, po aktualizacji oprogramowania i dokładnych kontrolach ich sprawności. Nie wszyscy będą się z tym spieszyć - pasażerów nadal jest mało ze względu na epidemię.

Całe polskie miasto w rozpaczy. Całe polskie miasto w rozpaczy. "Stanęliśmy w obliczu klęski finansowej". Kurort w ferie przyjmuje tłumyCzytaj dalej

Specjaliści nie znaleźli błędów

- Chcieliśmy przeprowadzić całkowicie niezależną analizę bezpieczeństwa tego samolotu, więc wykonaliśmy własne kontrole i testy w locie - powiedział dyrektor wykonawczy Patrick Ky na Paris Air Forum, internetowej konferencji lotniczej organizowanej przez La Tribune.

W związku z tym, że maszyny są technicznie poprawne, wrócą do łask. Po drugiej katastrofie z udziałem modelu 737 MAX wybuchła panika, że istnieją wady konstrukcyjne, które doprowadzają do tragedii.

- Wszystkie te badania mówią nam, że 737 MAX może wrócić do służby. Zaczęliśmy przygotowania do tej decyzji - powiedział. - Jest prawdopodobne, że w naszym przypadku podejmiemy decyzje zezwalające na powrót do służby w styczniu - dodał Patrick Ky cytowany przez Radio Zet.

Dzisiaj grzeje:

1. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
2. Czternasta emerytura nie dla wszystkich. Bezlitosny mechanizm wstrzyma wypłaty, część seniorów nic nie dostanie
3. Prawdziwy hit internetu. Zrobił jedno zdjęcie na wycieczce. Wystarczyło, aby mówił o nim cały świat

W Stanach Zjednoczonych loty komercyjne z użyciem Boeinga 737 MAX mają rozpocząć się 29 grudnia. To niecałe sześć tygodni po opublikowaniu decyzji przez FAA (18 listopada).

W Europie wszystko zależy od indywidualnych decyzji państw oraz linii lotniczych. Po długiej przerwie maszyny potrzebują dokładnego przeglądu i aktualizacji oprogramowania. Muszą też wykonać inne działania zlecone przez EASA, a także przeszkolić pilotów.

Boeing 737 MAX został uziemiony po tym, jak rozbił się drugi odrzutowiec w 2019 roku. Do pierwszej katastrofy doszło w 2018 r. Oba wypadki przyczyniły się do śmierci 346 osób.

Lockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracyLockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Najszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakuje
  2. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  3. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
  4. Polska znów doceniona. Opublikowali nowy ranking najlepszych atrakcji turystycznych na świecie. Prawdziwe cuda
  5. Niewiarygodne odkrycie w popularnym regionie za polską granicą. Eksperci nie dowierzają
  6. Kto znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka COVID-19? Nie tylko osoby starsze, eksperci opublikowali listę, jeśli na niej jesteś, uważaj szczególnie
  7. Danuta Martyniuk paraduje w naturalnym futrze z lisa. W sieci rozpętała się burza, "klasy za kasę nie kupi"

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł