Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Samochód ciężarowy staranował autobus i cztery auta. Poszkodowanych 26 osób
Natalia Księżak
Natalia Księżak 28.05.2024 08:40

Samochód ciężarowy staranował autobus i cztery auta. Poszkodowanych 26 osób

wypadek
fot. KWP Olsztyn

Do karambolu doszło w poniedziałek wieczorem w Olsztynie. 42-letni kierowca wywrotki staranował  autobus, cztery samochody osobowe, a ostatecznie uderzył w przystanek miejski. Okazało się, że mężczyzna był bijany i  może odpowiadać za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

Poszkodowanych zostało 26 osób. Do szpitala trafiło dwanaście osób, pięć w ciężkim stanie.

Wypadek w Olsztynie. Ciężarówka staranowała autobus

Do tego fatalnego wypadku drogowego doszło w poniedziałek wieczorem na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Służby zgodnie mówią, że to "cud, że nikt nie zginął". Rozpędzona ciężarówka nagle zaczęła taranować inne pojazdy stojące na światłach. 

Według świadków, 42-letni kierowca wywrotki wjechał pod prąd na dwupasmową część ulicy, uderzał w samochody osobowe, obijał się od lewej i prawej krawędzi jezdni. Ostatecznie uderzył w autobus miejski i staranował przystanek. Teraz dla śledczych kluczowe będą nagrania z monitoringu.

 Czytaj więcej: "Kanar wyszedł dosłownie zza krzaków". Niemcy pobierają opłatę natychmiast
 

42-letni kierowca był pijany. "Cud, że nikt nie zginął"

“Samochód ciężarowy typu wywrotka, jadący w kierunku ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, z niewyjaśnionych przyczyn zaczął uderzać pojazdy, które były na światłach. Następnie uderzył w autobus komunikacji miejskiej, którym podróżowało 16 osób i wypadł z drogi. Spadł ze skarpy” - przekazał wieczorem dziennikarzom RMF Grzegorz Różański, rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków. 

42-letni sprawca wypadku początkowo tłumaczył, że w pojeździe zablokowały mu się hamulce. Mężczyzna trafił do szpitala. Jeszcze w karetce sprawdzono jego trzeźwość. Kierowca samochodu ciężarowego miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. “To obcokrajowiec, prawdopodobnie pracował w okolicy” - przekazał oficer prasowy olsztyńskiej policji Jacek Wilczewski. Odmówił wskazania narodowości kierowcy. 

26 osób zostało poszkodowanych. Wśród rannych są dzieci

W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 26 osób. Najciężej ranni - 12 osób - trafili do szpitala. Pięć z nich jest w stanie ciężkim. Z wielonarządowymi urazami przewieziono ich do czterech olsztyńskich szpitali. Osoby biorące udział w wypadku mają także urazy twarzoczaszki. Wśród rannych są dzieci, które trafiły do szpitala dziecięcego. 

Poszkodowani to w większości to pasażerowie autobusu miejskiego.  Pojazd został bardzo uszkodzony: ma rozbity cały tył, z przodu powyginały się i powybijały szyby.

Czytaj więcej: Dopłata za bagaż nie wchodziła w grę. To, co zrobił spotkało się z gromkimi brawami