Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > "Są dwa typy pasażerów". Stewardessa zdradziła, jakie zachowanie uwielbia załoga
Alicja  Cembrowska
Alicja Cembrowska 19.06.2024 06:53

"Są dwa typy pasażerów". Stewardessa zdradziła, jakie zachowanie uwielbia załoga

Wnętrze samolotu, stewardessa w pracy
Fot. Canva

Osoby pracujące na lotniskach i personel pokładowy często dzielą się anegdotkami ze swojej pracy. Tym razem stewardessa TUI znana na TikToku jako MrsMiva opowiedziała o jednym typie pasażerów, który uwielbiają załogi samolotów.
 

Szybciej wstanę, szybciej wysiądę?

Chyba wszyscy to znamy – samolot ledwie muśnie ziemię, a w jego wnętrzu już rozlega się dźwięk rozpinanych pasów bezpieczeństwa i pierwsi pasażerowi wstają z foteli, żeby jak najszybciej dorwać swój bagaż i wyskoczyć z maszyny. Wiemy i rozumiemy, że niektórym bardzo się spieszy i nie mogą się doczekać, aż oficjalnie rozpoczną wypoczynek, a spędzanie czasu w samolocie nie jest dla nich spełnieniem wakacyjnych marzeń, ale pamiętajmy, że nie jest to uzasadnieniem dla lekceważenia zasad bezpieczeństwa podczas lotu.

Niestety. Nadal jest to częste zachowanie pasażerów – i jedno z tych, o których mówią w mediach społecznościowych pracownicy linii lotniczych. Należy do nich stewardessa, która na TikToku prowadzi konto MrsMiva.
 

Poczekaj, aż samolot się zatrzyma

Na koncie stewardessy pojawił się krótki filmik, na którym widzimy, jak kobieta otwiera drzwi samolotu, który po wylądowaniu zajął swoje miejsce. Załoga przygotowuje się do wypuszczenia z pokładu pasażerów.

Do tego momentu sygnalizacja w samolocie i komunikaty głosowe nakazują pozostanie na swoich miejscach i nie odpinanie pasów. Stosowne pozwolenie pojawia się dopiero w momencie, gdy samolot zajmie pozycję parkingową na lotnisku. Wiele osób bagatelizuje te zasady i ekspresowo rusza do wydobycia bagażu z luku i blokuje korytarz.

"Wstań dopiero wtedy, gdy samolot osiągnie ostateczną pozycję parkingową. Samoloty lądują z prędkością 200-300 km/h. Bądźcie bezpieczni i pamiętajcie, że i tak nie możecie jeszcze wyjść” – napisała Miva. Dodała, że są dwa typy pasażerów – jedni spokojnie czekają na moment, gdy bezpiecznie będą mogli wstać i wysiąść; drudzy pomimo zaleceń i próśb wyskakują z miejsc.

Przypominamy, że zanim załoga nie wypełni obowiązków i nie otworzy drzwi (a może to zrobić, dopiero gdy samolot się zatrzyma i zajmie swoje miejsce), nikt nie może opuścić pokładu maszyny.

Czytaj więcej: Dlaczego załoga samolotu wita się ze wszystkimi pasażerami? Sprawdza w ten sposób jedną rzecz 
 

Pasażerowie zgadzają się z lotniczą etykietą

Okazuje się, że nie tylko załoga, ale również inni pasażerowie, lubią, gdy wszyscy siedzą na swoich miejscach i czekają, aż samolot się zatrzyma. W komentarzach zgadzają się ze stewardessą i piszą, m.in.: "wolę pozostać na miejscu, zamiast tłoczyć się w przejściu. Wyładunek bagażu i tak zwykle zajmuje trochę czasu”. Kolejni dodają, że nie ma sensu tłoczyć się w przejściu.

Inna stewardessa napisała natomiast, że wątpi, że kiedykolwiek dojdzie do tego, że wszyscy pasażerowie zastosują się do tej zasady. Przyznała, że zawsze prosi podróżujących, żeby wycofali się z korytarza.

Znaleźli się również tacy, którzy wytłumaczyli, dlaczego wstają wcześniej. Powody? Konieczność szybkiego rozprostowania nóg lub potrzeba szybkiego opuszczenia samolotu, żeby zdążyć na kolejne środki transportu. 

Źródło: ladbible.com