Turysci.pl > Na topie > Ryanair w jeden dzień musiał odwołać 400 lotów. Przewoźnik nie miał innego wyjścia
Natalia Księżak
Natalia Księżak 06.06.2023 17:03

Ryanair w jeden dzień musiał odwołać 400 lotów. Przewoźnik nie miał innego wyjścia

ryanair
Fot.Klaudia Zawistowska

Irlandzki przewoźnik poinformował właśnie o odwołaniu aż 400 lotów. A to jeszcze nie koniec! Wszystko przez zaplanowany na dziś “wielki dzień strajków”.

Tania linia lotnicza Ryanair odwołuje dzisiaj setki lotów z powodu strajków kontroli ruchu lotniczego we Francji, o których pisaliśmy już wcześniej. Nie jest to jednak jedyny przewoźnik, którego pasażerowie ucierpią z powodu protestów.
 

Ponad 400 lotów odwołanych tylko jednego dnia!

Ryanair poinformował, że odwołane na dziś połączenia w zdecydowanej większość to przeloty na trasach z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Według przewoźnika Francja priorytetowo potraktowała tylko loty krajowe.

W mediach społecznościowych głos zabrał sam szef Ryanair Michael O'Leary: „Znowu dzisiaj musieliśmy odwołać 400 lotów, wszystkie zostały odwołane z powodu francuskich strajków ATC. Większość tych lotów to loty przelotowe i nie do Francji”.
 

Problemy ma nie tylko Ryanair

“Chociaż szanujemy prawo francuskich związków ATC do strajku, to francuskie loty krajowe powinny zostać odwołane, a nie samoloty przelatujące nad UE”.

To kolejny raz kiedy strajki ATC pokrzyżowały plany wielu turystów. W tym roku podczas popularnego w Irlandii Bank Holiday, z tego samego powodu odwołano ponad 220 lotów linii Ryanair.

Utrudnienia dotyczą dzisiaj także ruchu kolejowego na terenie całej Francji.

Ryanair składa petycję do Komisji Europejskiej

O'Leary w swoim oświadczeniu wezwał do interwencji Komisję Europejską i jej przewodniczącą Ursulę von der Leyen. Petycję, w której przewoźnik domaga się ochrony lotów na terenie Francji, podpisało już ponad milion osób.

„To niesprawiedliwe, że loty z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii lub z Włoch do Portugalii są odwoływane tylko dlatego, że grupa francuskich jednostek kontroli ruchu lotniczego chce rozpocząć strajk” – oświadczył szef Ryanaira. 

Podkreślił również, że w innych krajach takich jak Włochy i Grecja, przeloty są chronione podczas miejscowych strajków.