Turysci.pl

Fot. unsplash.com/@matesaki

Gigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowa

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Ryanair musiał znacznie ograniczyć siatkę połączeń ze względu na niewielkie zainteresowanie lotami w ostatnim czasie. Na pozostałych trasach chce zabrać jak najwięcej pasażerów, by opłacało się uruchamiać maszyny. Tanie bilety trzeba zrekompensować liczbą pasażerów i dodatkowymi usługami. 

Ryanair jest przeciwny wykonywaniu testów na lotniskach

Na niektórych lotniskach zaczęto wykonywać szybkie testy na COVID-19 pasażerom oczekującym na lot. Ma to zapobiegać przenoszeniu koronawirusa i zwiększać poczucie bezpieczeństwa wśród podróżnych.

Tej praktyce jest przeciwny Michael O'Leary, który uważa, że to strata czasu. Zaznaczył jednak, iż nie jest przeciwny testom wykonywanym wcześniej przez samych pasażerów. Nalega, by inaczej zorganizować odprawę i nie marnować czasu przed odlotem.

Testowanie na lotnisku ma miejsce zbyt późno i zajmuje zbyt dużo czasu. Generalnie wspieramy testy na koronawirusa przed odlotem, ale uważamy, że powinny być realizowane poza lotniskiem – na 72 albo 36 godzin przed startem naszego lotu – powiedział szef Ryanaira, cytowany przez portal fly4free.

Testy na koszt pasażera

Michael O'Leary chciałby także zrzucić koszty wykonywania testów na pasażerów. W tej chwili to przewoźnik musi zakupić zestawy do ich przeprowadzania. Jeśli każdy przychodziłby z gotowymi wynikami, wówczas szef Ryanaira pozbyłby się problemu.

Wielka Brytania skłania się ku wprowadzeniu obowiązku przeprowadzania testów na wszystkich portach lotniczych. Jako pierwsza zdecydowała się na to Lufthansa na lotnisku w Monachium. Niemiecka linia lotnicza wprowadziła testy na dwóch lotach dziennie, na trasie ze stolicy Bawarii do Hamburga. 

Pasażerowie są zobowiązani do pojawienia się o godzinę wcześniej na lotnisku, gdzie są wykonywane testy przed odprawą. Wyniki są dostępne już po 20-30 minutach. Jak podaje “Rzeczpospolita”, tylko negatywny wynik testu może aktywować kartę pokładową. 

Wynik może pojawić się za późno

Ludzie powinni pojawiać się na lotniskach już z negatywnymi wynikami testów. Tylko w ten sposób będziemy w stanie latać po Europie z poczuciem, że podróżujemy bezpiecznie. Teraz latamy w patchworku najróżniejszych przepisów dotyczących kwarantanny – twierdzi O’Leary, którego cytuje portal Fly4free.

Rozwiązanie proponowane przez szefa Ryanaira jest jak najbardziej słuszne, jednak trzeba zaznaczyć, że pasażerowie nie chcą ponosić dodatkowych kosztów, a testy na lotnisku są po prostu wygodniejsze. Przewoźnik będzie naciskał na zmiany również z tego powodu, iż jego samoloty zatrzymują się na mniej niż godzinę i lecą dalej. Każde opóźnienie spowodowane oczekiwaniem na wyniki testu może zepsuć całą siatkę połączeń.

Problemem, na który zwrócił uwagę O'Leary jest również to, że pasażer może się dowiedzieć o infekcji tuż przed samym lotem. Nie będzie mógł wejść na pokład, a na zmianę rezerwacji może być za późno.

Źródło: Fly4free

Tagi:

RyanairPasażerLotnisko

Podobne artykuły

Na topie

Orki staranowały 21-tonowy jacht. To nie pierwszy taki przypadek
Czytaj więcej >

Na topie

Przez błąd załogi pokładowej musieli przełożyć pogrzeb. Żałobnicy popadli w rozpacz
Czytaj więcej >

Na topie

Nowa tania linia lotnicza w Polsce. Dopiero zaczęli, a już uruchamiają kolejną hitową trasę
Czytaj więcej >

Na topie

Wysyła nietypowe prośby do hoteli. Jego zachcianki są słynne w sieci
Czytaj więcej >

Na topie

Lecisz Ryanairem czy Wizz Airem? Uważaj przy odprawie na tych lotniskach
Czytaj więcej >

Na topie

Dla pupili taka podróż to katorga. Nagranie z samolotu poruszyło internautów
Czytaj więcej >
Maja Lachowicz

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja, z zawodu pilot wycieczek. Ciekawość świata i zamiłowanie do podróży poskutkowało dołączeniem do redakcji Turysci.pl, by móc zarażać czytelników turystyczną pasją. Plany na przyszłość obejmują podróże w najdalsze zakątki świata, głownie bogate przyrodniczo. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Na topie

Na topie

Marlena Kaczmarek

Tak przechowywane są walizki w luku bagażowym. Nagranie z samolotu hitem sieci
Czytaj więcej >
Na topie

Magda Antoł

Absolutna nowość w Ryanair. Otwiera trasy do ulubionego kraju Polaków
Czytaj więcej >
Na topie

Magda Antoł

Wzruszająca historia w Dolinie Pięciu Stawów. Do schroniska dotarły porzucone przyjaciółki
Czytaj więcej >
Na topie

Magda Antoł

Ta praktyka tanich linii lotniczych może zrujnować ci wakacje. Jak nie paść jej ofiarą?
Czytaj więcej >
Na topie

Marlena Kaczmarek

Wizz Air właśnie potwierdził hitową trasę z Krakowa. Polecimy tam już zimą
Czytaj więcej >
Na topie

Marlena Kaczmarek

Horror w turystycznym raju uwielbianym przez Polaków. Rekin na oczach plażowiczów zaatakował mężczyznę
Czytaj więcej >