Turysci.pl
Ryanair złe wieści

Fot. pixabay.com/ DirkDanielMann

Ryanair przekazał bardzo złe wieści. Dramatyczna sytuacja przewoźnika nie pozostawia żadnych złudzeń

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Ryanair podzielił się bardzo złymi wieściami. Irlandzki przewoźnik potwierdził znalezienie się w dramatycznej sytuacji. W dodatku przedstawiciele firmy poinformowali o bardzo niepokojących prognozach. Może być jeszcze gorzej? Statystyki mówią wszys

Ryanair niedawno podzielił się bardzo niepokojącymi wiadomościami. Statystyki przekazane przez irlandzkiego przewoźnika potwierdzają to, o czym od dawna mówią między innymi media, ale też organizacje. Pandemia koronawirusa może przyczynić się do najgorszego kryzysu w historii całej branży lotniczej. Jedne z najpopularniejszych linii, z których usług często korzystają Polacy, odnotowują ogromne straty.

Kryzys branży lotniczej, który jest wywołany pandemią koronawirusa, coraz dotkliwiej uderza w Ryanair. Okazuje się, że irlandzki przewoźnik w okresie kwiecień-wrzesień 2020 odnotował ogromne straty. Spadła także liczba pasażerów korzystających z usług firmy. Linie lotnicze w dodatku nie spodziewają się dużej poprawy w następnym roku. Ryanair czeka bardzo trudny okres. Czy dobre lata sprzed pandemii SARS-CoV-2 już nie wrócą?

Ryanair odnosi ogromne straty. Kryzys branży lotniczej się pogłębia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media, Ryanair odnosi ogromne straty. Kryzys branży lotniczej dotyka większość firm, które obserwują wyraźny spadek zainteresowania pasażerów. Dobitnie pokazują to statystyki irlandzkiego przewoźnika. Wakacje, które zazwyczaj są obfitym okresem, nie pozwoliły na wykorzystanie potencjału, natomiast jesień oraz zima to czas drugiej fali zarażeń i powrotu restrykcji.

Jak informuje portal Fly 4 Free, Ryanair odnotował już 197 milionów euro straty – to dane jedynie na okres kwiecień-wrzesień 2020 roku. W tym samym czasie z usług irlandzkiego przewodnika skorzystało jedynie 17,1 miliona pasażerów. Okazuje się, że nie jest to najgorsza wiadomość. Wiele wskazuje na to, że Ryanair nie będzie mógł liczyć na odrobienie strat w następnym roku. Prognozy nie są obiecujące.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Fly 4 Free przedstawiciele Ryanair spodziewa się, że w roku 2021 będzie wykonywał jedynie od 50 do 80 procent tego, co udało się realizować w 2019 roku. To pokazuje, że obecny kryzys branży lotniczej jest nie tylko wyjątkowo dotkliwy, ale może się także utrzymywać przez długi czas.

Ryanair przewiduje bardzo trudny okres

Jak informuje portal Fly 4 Free, Ryanair w tym roku przewiezie prawdopodobnie jedynie 38 milionów pasażerów. Dla pokazania skali kryzysu, wystarczy wskazać, że rok wcześniej ta liczba wynosiła 149 milionów. Niestety po mało owocnym okresie letnim zbliża się jeszcze gorszy sezon zimowy. Dyrektorzy ds. finansów obawiają się, że dalsze cięcia będą nieuniknione.

– To będzie bardzo trudna zima, z dużym znakiem zapytania dotyczącym tego, jak dużo będziemy latać w okresie Bożego Narodzenia – słowa dyrektora finansowego Neila Sorahana cytuje portal Fly 4 Free.

Okazuje się, że przewoźnicy nie wiążą płonnych nadziei z latem 2021 roku. Ryanair szybko zorientował się, że w następnym roku być może wcale nie będzie można się tak szybko odbić. Dlatego z komunikatów medialnych wynika, że także w kolejnym sezonie rozkłady mogą być odczuwalnie okrojone. Scenariusze wahają się nawet od 50 do 80 procent.

– W tym momencie nie planujemy powrotu rozkładu do skali z 2019 roku latem 2021 roku. Mamy kilka różnych scenariuszy na ten okres, które wahają się od 50 do 80 procent lotów i pasażerów, których obsłużyliśmy w 2019 roku – słowa Michaela O’Learyego cytuje Fly 4 Free.

Turystyka staje się coraz bardziej okrojona także ze względu na restrykcje nakładane przez rząd. Kolejne kraje wprowadzają ponowny całkowity lockdown z powodu dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemicznej. Możecie przeczytać o tym również w naszym artykule, klikając tutaj.

Źródło: Fly 4 Free

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >