Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Rok od tragedii w Alpach. Justyna Kowalczyk-Tekieli wspomina zmarłego męża
Ewa  Falak
Ewa Falak 17.05.2024 14:30

Rok od tragedii w Alpach. Justyna Kowalczyk-Tekieli wspomina zmarłego męża

Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli
fot. Facebook/Justyna Kowalczyk-Tekieli

17 maja 2023 r. podczas wyprawy na szczyt Jungfrau w Szwajcarii zginął Kacper Tekieli. W dniu rocznicy śmierci alpinisty Justyna Kowalczyk-Tekieli uczciła jego pamięć we wzruszającym wpisie. 

Tragedia w Alpach

Kacper Tekieli zginął tragicznie podczas zejścia ze szczytu Jungfrau Szwajcarii 17 maja 2023 r., dzień później polskie media obiegła informacja o odnalezieniu ciała wspinacza. 

Po zdobyciu szczytu Kacper Tekieli wysłał wiadomość do żony, niestety chwilę później kontakt się urwał. Zaniepokojona żona podniosła alarm. 

"Wiedział, że jestem w najbezpieczniejszym miejscu"

"Miałam zaplanowany wcześniej wylot do Polski na kilka dni. Więc Kacper wymyślił, że jeszcze spróbuje kilka tych łatwych szczytów zdobyć, na trudniejsze z mocnymi szczelinami itd. poumawiał się z innymi ludźmi, żeby nie iść samemu. Już mu nie pomogą. Tatuś odbierał mnie i Hugotka z lotniska w Balicach. Gdy dojeżdżaliśmy do Kasiny, Kacper najpewniej odszedł. Wiedział, że jestem w najbezpieczniejszym miejscu" - powiedziała sportsmenka we wzruszającej przemowie, którą wygłosiła na pożegnaniu męża. 

Mija rok od śmierci alpinisty

W piątek 17 maja Justyna Kowalczyk-Tekieli opublikowała wpis na Facebooku, w którym wspomina zmarłego męża. 

"Filozof. Alpinista. Taternik. Siłacz. Buntownik. Wrażliwiec. Obrońca zwierząt. Apostata. Esteta. Koneser. Kot" - czytamy. 

"Świat, jaki zastałam po Kacpra śmierci i pustka, której w żadnej mierze wypełnić nie potrafię, utwierdzają mnie w przekonaniu, że był najlepszym Człowiekiem, jakiego w życiu poznałam" - dodała utytułowana sportsmenka. 

Czytaj więcej: Kroję pora i mieszam z trzema dodatkami. Ta surówka pasuje do każdego obiadu