Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Rodzice 16-latki spod Łodzi przeżyli horror. Odnaleźli ją dopiero na pokładzie samolotu do USA
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 04.12.2023 17:12

Rodzice 16-latki spod Łodzi przeżyli horror. Odnaleźli ją dopiero na pokładzie samolotu do USA

Pokład samolotu
Fot. Shutterstock/_Try_my_best

Zaniepokojeni rodzice zgłosili zaginięcie ich 16-letniej córki. Okazało się, że nastolatka wymyśliła niemal idealny plan. Marzyła, by polecieć do USA, kupiła zatem bilet i wsiadła do samolotu. Jej przygoda jednak bardzo szybko się skończyła.

Policja natychmiast zainterweniowała po tym, gdy otrzymała zgłoszenie o zaginięciu nieletniej dziewczyny. Nagle cały misterny plan 16-latki legł w gruzach. 

Nierozważna decyzja nieletniej turystki z Polski. Marzyła o tym od dawna

Na podróż solo decydują turyści w różnym wieku. Taka wycieczka pozwala nam w pełni odpocząć, nikt nas nie ogranicza, możemy sami we własnym tempie zwiedzać słynne atrakcje, płacić tylko za siebie i cieszyć się swoim własnym towarzystwem. Często zawiązuje się wówczas nowe znajomości, poznaje się lokalną społeczność i jej tradycje.

Nie zawsze jednak taka wyprawa okazuje się dobrym pomysłem, szczególnie gdy jest się niepełnoletnią osobą, której rodzice zachodzą w głowę i nie wiedzą, gdzie jest ich dziecko. Taki horror przeżyło pewne małżeństwo z Polski. Nagle zorientowali się, że ich 16-letnia córka zniknęła. 30 listopada zgłosili sprawę na policję.

Gdyby nie policja, nastolatka zwiedzałaby już Nowy Jork

Tego dnia 16-letnia mieszkanka Rawy Mazowieckiej miała przebywać u koleżanki. Zamiast tego uknuła plan. Potajemnie wykupiła bilet lotniczy do Stanów Zjednoczonych. Nastolatka nie raz miała opowiadać o tym, jak bardzo marzy o wielkich podróżach, a USA szczególnie ją fascynowało.

Kiedy myślała, że wszystko jej się udało, pojawiły się komplikacje. Dziewczyna wsiadła w samolot i udała się do wymarzonego Nowego Jorku. Tymczasem w Polsce trwały działania funkcjonariuszy policji i udało się im ją namierzyć. Współpracując ze służbami granicznymi i Interpolem ustalili, że nastolatka wkrótce wyląduje.

Gdy ta wysiadła z samolotu czekało ją wielkie rozczarowanie. Trafiła bowiem pod opiekę linii lotniczych i szybko umieszczono ją na pokład samolotu powrotnego do Polski. 

Niepełnoletni na pokładzie samolotu

Decyzja mieszkanki spod Łodzi nie była rozsądna, choćby dlatego, ze zgotowała prawdziwy horror swoim rodzicom. Podróżowanie nieletnich jest jednak dozwolone. Zasady natomiast dla takich pasażerów mogą się nieco różnić. Wszystko zależy od miejsca docelowego, do którego zmierzamy. Zwykle linie lotnicze oferują specjalny program opieki nad nieletnimi. Upoważnione osoby dbają wówczas o dziecko podczas odprawy, w trakcie lotu, do momentu przekazania wyznaczonej osobie dorosłej na lotnisku.