Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
Patryk Korzec
Patryk Korzec 01.03.2020 13:38

Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają

ranczo gdzie jest wieś wilkowyje
Fot. Wikipedia.org/wg22/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.pl

Ranczo przez wielu uważany jest za najlepszy z polskich seriali. Choć ostatni odcinek wyemitowano w 2016 roku, wiele osób wciąż domaga się kręcenia kolejnych sezonów i już wkrótce rzeczywiście ich marzenie może się spełnić.

Niedawno Polskę obiegła informacja o śmierci Pawła Królikowskiego, który w produkcji grał uwielbianego Kusego. Po jego śmierci wielu turystów zdecydowało się wybrać do fikcyjnej wsi Wilkowyje, która zgodnie z informacjami przekazywanymi w serialu, miała znajdować się na Lubelszczyźnie.

W rzeczywistości jednak jest ona w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli i bezustannie odwiedzania jest przez przyjezdnych. 

Gdzie leżą Wilkowyje z kultowego serialu Ranczo? 

Fikcyjne Wilkowyje to w rzeczywistości niewielka miejscowość o nazwie Jeruzal, która znajduje się na Mazowszu.

W samym rynku zobaczyć można oczywiście kościół, kultowy sklep pani Więcławskiej oraz legendarną ławeczkę. Wielu turystów siada na niej ze znajomymi i robi sobie zdjęcia, niczym uwielbiany Pietrek, Japycz, Hadziuk oraz Solejuk. 

Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy również szkołę, w której kręconych było wiele scen z serialu. W rzeczywistości jest to filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach. Jest niedaleko rynku, a powstała w 1920 roku. 

Wiele scen kręconych było również wokół przepięknego, niewielkiego jeziorka. Ono również znajduje się w okolicy, dokładnie 2 km na północ od Jeruzala.

Jest tam Rezerwat Przyrody Florianów i poczuć się tam można zarówno blisko natury, jak i swoich serialowych ulubieńców. Stojąc na brzegu, warto również na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o Pawle Królikowskim, który był jedną z najjaśniejszych gwiazd produkcji. 

Reklama

Złote Dni Travelist - trwa ekskluzywna WYPRZEDAŻ hoteli. Promocje do -65%! Sprawdź >>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]