ranczo gdzie jest wieś wilkowyjeFot. Wikipedia.org/wg22/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.pl

Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają

Ranczo było kultową, polską produkcją, którą oglądały miliony Polaków. Ze społecznością fikcyjnej wsi Wilkowyje zżyło się wielu turystów, którzy potem szukali tego niezwykłego miejsca na mapie naszego kraju. Ono rzeczywiście istnieje, ale w zupełnie innym miejscu.

Ranczo przez wielu uważany jest za najlepszy z polskich seriali. Choć ostatni odcinek wyemitowano w 2016 roku, wiele osób wciąż domaga się kręcenia kolejnych sezonów i już wkrótce rzeczywiście ich marzenie może się spełnić. Niedawno Polskę obiegła informacja o śmierci Pawła Królikowskiego, który w produkcji grał uwielbianego Kusego. Po jego śmierci wielu turystów zdecydowało się wybrać do fikcyjnej wsi Wilkowyje, która zgodnie z informacjami przekazywanymi w serialu, miała znajdować się na Lubelszczyźnie. W rzeczywistości jednak jest ona w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli i bezustannie odwiedzania jest przez przyjezdnych.

Polka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świataPolka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świataCzytaj dalej

Gdzie leżą Wilkowyje z kultowego serialu Ranczo?

Fikcyjne Wilkowyje to w rzeczywistości niewielka miejscowość o nazwie Jeruzal, która znajduje się na Mazowszu. W samym rynku zobaczyć można oczywiście kościół, kultowy sklep pani Więcławskiej oraz legendarną ławeczkę. Wielu turystów siada na niej ze znajomymi i robi sobie zdjęcia, niczym uwielbiany Pietrek, Japycz, Hadziu oraz Solejuk.

Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy również szkołę, w której kręconych było wiele scen z serialu. W rzeczywistości jest to filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach. Jest niedaleko rynku, a powstała w 1920 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysu
2. Koniec 500 plus w 2021? Program się nie sprawdził, dalszych planów nie ma

Wiele scen kręconych było również wokół przepięknego, niewielkiego jeziorka. Ono również znajduje się w okolicy, dokładnie 2 km na północ od Jeruzala. Jest tam Rezerwat Przyrody Florianów i poczuć się tam można zarówno blisko natury, jak i swoich serialowych ulubieńców. Stojąc na brzegu, warto również na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o Pawle Królikowskim, który był jedną z najjaśniejszych gwiazd produkcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda serialu znanego z TVN i Polsatu została zastrzelona we własnym domu. Porażające nagranie w sieci
  2. Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produkty
  3. Polscy turyści uciekali przerażeni przed wilkami w Parku Narodowym. Do akcji musiała wkroczyć policja
  4. Pasażerowie Ryanair mogą bać się katastrofy. Jest opcja rezygnacji, ale warunki rozwścieczą turystów
  5. Dziesiątki turystów nieświadomie próbują przewieźć zabronioną rzecz samolotem. Nawet nie wiedzą, że nie wolno
  6. Hitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do giganta

Źrodło: Super Express

Następny artykuł