Turysci.pl > Świat > Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 08.05.2022 12:37

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Spanie pod namiotem
fot. Sagui Andrea/canva.com

Do niewiarygodnej sytuacji doszło w Wielkiej Brytanii. Rodzina straciła dochód, więc aby móc wyżywić dzieci, przeniosła się pod namiot. W takich warunkach, rodzina z dwójką małych dzieci, żyła przez rok wydając zaledwie 10 funtów dziennie. Jak tłumaczy matka, to była przygoda zarówno dla nich, jak i dzieci.

Popularne są wakacje z dziećmi pod namiotem. Dla maluchów to niesamowita frajda. Co jednak, jeśli namiot staje się domem na blisko rok? Młoda para z Wielkiej Brytanii musiała przenieść swoje życie pod namiot po tym, jak zbankrutowali. Zabrali ze sobą dwójkę małych dzieci.

Rok pod namiotem z dziećmi

Jak tłumaczy Jen Benson, to była dla niej przygoda - czytamy na mirror.co.uk.

Jen i Ben mają dwójkę dzieci - półrocznego niemowlaka oraz trzylatkę. Jak tłumaczy kobieta, kilka miesięcy po utracie pracy przez jej partnera, urodziło im się dziecko. Kobieta nie dostała płatnego urlopu macierzyńskiego. Nie otrzymali także mieszkania socjalnego. Para zaczęła żyć z karty kredytowej powiększając swój debet. Do tego musieli płacić 800 funtów miesięcznie za wynajem - czytamy na mirror.co.uk. Ben całe dnie pracował dorywczo. Jen natomiast została sama w domu z dwójką dzieci.

Rodzina wybrała się na dwutygodniowy wypad pod namiot. To było inspiracją do ich dalszych planów. W pewnym momencie para postanowiła, że przeniosą się na 12 miesięcy pod namiot, aby naprawić swój budżet. Jak sami przyznają, wydawali 10 funtów dziennie.

A co na to dzieci? 3-latka była podekscytowana pomysłem rodziców. Jak przyznaje Jen, to była dla nich przygoda. Rodzice zawsze dbali o ich bezpieczeństwo. Co ciekawe, po tej rocznej przygodzie, Jen napisała książkę pt.: The wild year".

Artykuł polecane przez redakcjęturystow.pl:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: mirror.co.uk