Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > „Przerażająco strome i głębokie”. To miejsce w Karkonoszach zawsze zaskakuje turystów
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 21.05.2024 07:43

„Przerażająco strome i głębokie”. To miejsce w Karkonoszach zawsze zaskakuje turystów

Karkonosze
Fot. Andrzej Iwanczuk/ EAST NEWS

Wyjątkowe punkty widokowe to coś, co kochają miłośnicy górskich wędrówek. Jedno z takich miejsc znajdziemy w Karkonoszach, widoki stamtąd zapierają dech w piersiach! A wszystko to w Polskich górach.Musisz odwiedzić to miejsce!

Jedyny taki punkt widokowy w Polsce

Wyjątkowe punkty widokowe w górach to miejsca, które zapewniają niesamowite widoki. W polskich górach jest mnóstwo tego typu miejsc, które pozostawiają w pamięci wyjątkowe obrazy. Jednym z nich jest to miejsce położone na terenie Karkonoszy. Zachwyciła nim się także para podróżników tworząca profil na Tiktoku pod nazwą ”@travelmatespl”. Jak możemy zobaczyć na ich nagraniu z miejsca, widoki robią piorunujące wrażenia!

Śnieżne Kotły - wyjątkowe miejsce w Karkonoszach

Miejsce, o którym mowa to Śnieżne Kotły. Są to ogromne cyrki polodowcowe, o przerażająco stromych zboczach. Jest to rezerwat Karkonoskiego Parku Narodowego, położone między Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Potężne kotły na żywo robią jeszcze większe wrażenie, niż na filmie. Zdecydowanie warto tam się wybrać. Zalegający na dnie kotłów śnieg, potrafi pozostawać tam nawet do połowy lata - jest to przykład alpejskiego krajobrazu, jaki możemy spotkać w naszych rodzimych górach.

Górna krawędź kotłów znajduje się 1490 m n.p.m., dno ok 1200 m n.p.m. Na miejscu znajdują się dwa wgłębienia - jedno Mały Kocioł Śnieżny, jest on co prawda głębszy, jednak ten drugi - Wielki Kocioł ma zdecydowanie wyższe i bardziej strome zbocza. Obydwa robią naprawdę duże wrażenie, a strome zbocza wyglądają naprawdę przerażająco!

Jak dostać się do Śnieżnych Kotłów?

Trasę najlepiej rozpocząć w Szklarskiej Porębie. Stamtąd na miejsce doprowadzi nas żółty szlak. Czas, w jaki powinniśmy tam dobrzeć, to około 3h 25min. Jest to odległość 8,4km. Mimo iż wysiłek jest naprawdę spory, ze względu na ukształtowanie terenu, to zdecydowanie widoki z góry nam go wynagrodzą!  

Jak informuje para podróżników w swoim nagraniu - drogę możemy skrócić wjeżdżając kolejką na Szrenicę, stamtąd pozostaje już tylko godzina drogi do celu. Po drodze miniemy mnóstwo wyjątkowych górskich widoków, a także charakterystyczny budynek z czerwonej cegły - jest to Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy.

Jednak zdecydowanie ani opis, ani nagrania z miejsca nie oddają wrażeń, jakich doświadczymy osobiście, warto więc odwiedzić to miejsce w nadchodzące wakacje!