Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Przemierzyła 16 km w Tatrach w takich butach. “Damą jest się nie tylko na salonach”
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 09.05.2024 15:51

Przemierzyła 16 km w Tatrach w takich butach. “Damą jest się nie tylko na salonach”

Turyści w górach
Fot. TikTok/sandy__lynx, Canva/KEMSAB

Podczas górskiej wycieczki z pewnością nie raz widzieliście turystów w nieodpowiednim obuwiu. Niektórzy przechodzą samych siebie, a turyści, którzy mijają ich na szlakach, wprost nie mogą powstrzymać się od zrobienia zdjęcia czy nagrania filmiku z ukrycia. Gdy taki materiał trafia do sieci, internauci nigdy nie mają litości. Podczas tegorocznej majówki, gdy tłumy nawiedziły Tatry, także nie zabrakło nierozważnych wędrowców.

Na TikToku pojawiło się nagranie, na którym widać wyraźnie, jakie buty założyła pewna turystka. Od razu posypały się komentarze. “Bo damą jest się nie tylko na salonach!” - czytamy pod filmem.

W obcasach w góry. Tak wybrała się w Tatry Słowackie turystka

Jedni udają się w góry, by przejść ekstremalne trasy, drudzy, by się sprawdzić i podziwiać widoki, a jeszcze inni stawiają na rekreacyjny spacerek. W przypadku tych ostatnich nie ma najwyraźniej znaczenia, w co będą ubrani i jakie założą buty. Niektóre ze szlaków potrafią dać jednak w kość i nawet pokonanie z pozoru tych najprostszych może okazać się sporym wyzwaniem.

Okazuje się, że nie dla każdego. Dla niektórych zwyczajnie nie ma rzeczy niemożliwych. Jak dla turystki, która na tatrzańskie szlaki założyła obcasy z odkrytą stopą. “W obcasach w góry? Do odważnych świat należy” - czytamy w opublikowanym poście z filmem prosto z Tatr Słowackich. 

Posypały się komentarze pod nagraniem. Internauci nie kryli zdziwienia

Taki widok zawsze będzie szokował. Tym bardziej że kobieta przemierzała szlak, na którym znajdowały się nie tylko kamienie, ale i śnieg. “16-kilometrowy szlak z przewyższeniem 700 m w obcasach. Można? Można” - pisze autor filmu.

Nie trzeba było długo czekać na komentarze użytkowników. “Ale w przypadku gór za coś takiego akcja ratunkowa powinna być opłacona przez poszkodowanego. To zwykła nieodpowiedzialność”, “Kiedy miał zabrać na randkę, ale nie powiedział gdzie”, “Na sam widok naderwałam staw skokowy” - czytamy.

To dość częsty widok

Wśród komentarzy nie zabrakło także odważnych osób, które przyznały, że same nie raz chodziły po górach w butach na obcasie lub były świadkami, jak takie obuwie zakładały bliskie im osoby. Okazuje się, że widok kobiety w szpilkach na szlaku nie jest wcale taką rzadkością. “Moja ciocia kiedyś się wybrała w sandałkach na szpilce w góry. Wszyscy mówili „ Alicja co to za buty? Przecież wiedziałaś, że w góry mamy jechać, trzeba było ubrać wygodne”. Na co ona - te są najwygodniejsze”, “Moja ciotka wlazła w szpilkach na Śnieżkę” - piszą użytkownicy.

@sandy__lynx 16-kilometrowy szlak z przewyższeniem 700m w obcasach. Można? Można 🤣 #tatry #majówka #góry #dlaciebie #polska #humor #śmieszne #trend #naszlaku #viral #fyp ♬ SIĘ WJEŻDŻA - WŁODAR & Pedro

Źródło: TikTok

Czytaj też: O 8:12 nikt nawet nie myślał o Rewalu. Wtem wydarzyło się to…