Turysci.pl > Na topie > Przełomowa usługa od Wizz Aira już dostępna. Podróże zmienią się na zawsze
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 01.06.2023 13:46

Przełomowa usługa od Wizz Aira już dostępna. Podróże zmienią się na zawsze

Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wizz Air to jeden z największych przewoźników w Europie. Mimo bolesnych wpadek w ostatnich miesiącach wiele osób i tak planuje skorzystać z ich usług podczas wakacji. Zainteresowanie może być jeszcze większe, ponieważ przewoźnik właśnie oficjalnie uruchomił przełomową usługę.

Wizz Air nie ma za sobą łatwego roku. Ubiegłoroczne wakacje upłynęły pod znakiem wielu opóźnionych i odwołanych lotów. Natomiast w maju przewoźnik zaliczył poważną wpadkę związaną ze sprzedażą biletów po 35 zł, a następnie je anulował. Pozostaje mieć nadzieję, że firma złe chwile ma już za sobą, a wprowadzenie nowej usługi jest tego idealnym dowodem.

Wizz Air wprowadza abonament na loty

Już w kwietniu informowaliśmy, że Wizz Air planuje wprowadzić usługę Wizz Multiass. Jest to nic innego, jak abonament na loty. Program miał wystartować już w maju, jednak tak się nie stało.

W zamian za to Wizz Air zaskoczył pasażerów w Dzień Dziecka. Dokładnie 1 czerwca została uruchomiona strona Wizz MultiPass, a przewoźnik oficjalnie podał ceny nowej usługi.

Wizz MultiPass dostępny w aż ośmiu wariantach

Nieoficjalne informacje na temat cen abonamentu pojawiły się już w połowie maja. Teraz te niepotwierdzone informacje udało się potwierdzić. Pasażerowie mają do wyboru aż osiem wersji abonamentu.

Podstawowa różnica to bilet w jedną lub w dwie strony. Pierwsza wiąże się z opłatą 239 zł miesięcznie, a druga to 478 zł miesięcznie. Kolejne opcje zakładają możliwość wniesienia na pokład dodatkowego bagażu lub nadania go do luku.

W przypadku biletów w jedną stronę opcja z Wizz Priority to wydatek na poziomie 344 zł miesięcznie. Druga wersja to bilet i 20-kilogramowy bagaż rejestrowany za 411 zł miesięcznie. Ostatni pakiet obejmuje bilet, Wizz Priority, a także 20-kilogramowy bagaż rejestrowany. W przypadku opcji z biletami w dwie strony ceny to kolejno 699 zł, 822 zł i 1032 zł.

Zasady korzystania z Wizz MultiPass

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, aby skorzystać z oferty Wizz Aira konieczne będzie związanie się półroczną umową z przewoźnikiem. Bilety można zarezerwować na wszystkie bezpośrednie trasy Wizz Aira z Polski. To znaczy, że w jego ramach można polecieć do Londynu, Wiednia, ale również Agadiru, na Teneryfę, czy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Usługę Wizz MultiPass najkorzystniej będzie aktywować na początku miesiąca, ponieważ pierwszy bilet można zarezerwować dopiero 5 dni po dokonaniu opłaty. Podróżni będą mieli 31 dni na zarezerwowanie lotu. Niestety nie można kumulować lotów i jeżeli w którymś miesiącu nie wykorzystasz swoich tokenów (dostaniesz je po opłaceniu abonamentu i wymienisz na bilety), te przepadną.