Turysci.pl
premier ujawnili szczegóły

Fot. www.google.com/maps

RMF: Będą wyjątki w zakazie rządu? Ujawnili szczegóły, jeden z pewnością ucieszy turystów planujących urlopy

6 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej opowiedział o restrykcjach, które wejdą w życie już w najbliższy weekend. Szef rządu przekazał także informacje o zakazach, które dotkliwie uderzą między innymi w sektor turystyczn

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się na prasowej konferencji w środę 4 listopada wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, by przekazać Polakom najnowsze informacje o kolejnych obostrzeniach, które już niedługo wejdą w życie w naszym kraju. Niestety na wiele z nich branża turystyczna nie jest przygotowana i z pewnością już nie zdąży tego zrobić. Sytuacja staje się coraz trudniejsza.

Wśród nowych obostrzeń, o których powiadomił premier Morawiecki, znalazły się te, które utrudnią funkcjonowanie turystom i całej branży. W mediach pojawia się coraz więcej rozgoryczonych głosów przedsiębiorców, którzy mówią o braku czasu na odpowiednie przygotowanie. Przedstawiciele sektoru turystycznego nie otrzymali też żadnych sygnałów, które zapowiadałyby restrykcje wchodzące w życie w sobotę 7 listopada.

Premier ogłosił nowe restrykcje. Ogromny cios wymierzony w hotelarstwo

Po oświadczeniu, które wydał premier Morawiecki, przedstawiciele branży hotelarskiej mają prawo do narzekania. Polski rząd postanowił pójść w ślady Niemiec, gdzie wprowadzono zakaz zakwaterowania osób podróżujących w celach turystycznych. Z noclegowni mogą korzystać jedynie Polacy, którzy przemieszczają się po kraju służbowo.

Chociaż już od wielu tygodni ruch turystyczny drastycznie spadł nawet w porównaniu do tegorocznego sezonu wakacyjnego, który nie należał do najlepszych, hotelarze wciąż odnotowywali turystów. Podróżni decydowali się przeważnie na małe weekendowe wypady. Teraz przedstawiciele obiektów noclegowych nie będą mogli liczyć nawet na nich. Warto podkreślić, że chociaż warszawskie placówki prawdopodobnie będą zarabiały na osobach podróżujących służbowo, wpływ z takich gości już w Zakopanem jest minimalny, co potwierdzają lokalni hotelarze.

Przedstawiciele branży turystycznej zgodnie mówią o tym, że środki już się kończą i nikt nie był przygotowany na tak gwałtowne cięcia jesienią. Chociaż zarówno usługodawcy, jak i turyści przywykli do szeregu obostrzeń, to nie podejrzewano, że staniemy u progu ponownego lockdownu. W mediach społecznościowych pojawiła się jednak nadzieja. Z komunikatu RMF FM wynika, że będą wyjątki.

Premier nie zamknie wszystkich ośrodków? Nieoficjalne doniesienia RMF FM

Z wiadomości przekazanych przez dziennikarzy RMF FM wynika, że premier rozważa wraz z rządem wprowadzenie wyjątków, których nowe ograniczenia nie będą dotykały. Informacja została opublikowana przez serwis za pośrednictwem mediów społecznościowych. Choć nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, oznacza pewną nadzieję dla turystyki.

Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, rząd planuje zamieścić w rozporządzeniu specjalny zapis, który dawałby możliwość przyjmowania przez noclegownie turystów, a nie tylko osoby podróżujące służbowo. Z informacji dziennikarzy wynika, że zakaz zakwaterowania wczasowiczów nie będzie obejmował schronisk górskich, prywatnych kwater oraz wynajmowanych mieszkań.

– Od soboty hotele zostaną zamknięte dla turystów. To jednak nie będzie dotyczyło schronisk górskich, prywatnych kwater i mieszkań, wynajmowanych turystom. Taki zapis - jak ustalili dziennikarze RMF FM – znajdzie się w rozporządzeniu, które jeszcze dziś ma opublikować rząd – czytamy w komunikacie RMF FM na oficjalnym Twitterze serwisu.

To oznaczałoby, że przynajmniej część turystów miałoby możliwość korzystania z noclegowni podczas prywatnych podróży po Polsce. Niestety jest to zaledwie kropla w morzu i wciąż w większym stopniu nie rozwiązuje problemu, z jakim w ciągu najbliższych tygodni będzie mierzył się sektor turystyczny. Szereg ograniczeń dotyczy też inne instytucje.

Turyści od soboty 7 listopada nie będą mogli korzystać z instytucji kulturalnych – kina, teatry oraz opery zostaną zamknięte. Wciąż nie ma możliwości jedzenia posiłków w restauracjach. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kolejnych ograniczeniach nałożonych na Polskę, które będą miały duży wpływ na przemieszczanie się.

Źródło: Twitter @RMF24pl

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >
4 akcje ratowników TOPR w pół godziny

Polska

Pracowity dzień ratowników TOPR. Cztery akcje w pół godziny

Czytaj więcej >

Polska

Nowy rozkład PKP. Część pociągów zmienia trasę już w ten weekend

Czytaj więcej >