Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > "Prawdziwy ból" na lotnisku w Radomiu. Gwiazdy Hollywood w nowym porcie
Natalia Księżak
Natalia Księżak 21.06.2023 19:23

"Prawdziwy ból" na lotnisku w Radomiu. Gwiazdy Hollywood w nowym porcie

Lotnisko Radom
Fot. Facebook/ Lotnisko Warszawa-Radom

Choć port lotniczy w Radomiu zazwyczaj jest obiektem żartów, tym razem stał się przedmiotem zainteresowania twórców z Hollywood. Choć ekipa próbuje utrzymać to w tajemnicy, to wiemy już o jaki film chodzi.

Są znani aktorzy i reżyser, a w tle polskie lotnisko. Czy Radom Airport doczeka się swojego miejsca w Alei Gwiazd?

Amerykański film na lotnisku w Radomiu

Mimo, że produkcja jest objęta tajemnicą, to nieoficjalnie mówi się, że chodzi o sceny do filmu  "The Real Pain". Do Radomia, w poszukiwaniu plenerów do filmu, już w marcu wybrał się znany w Hollywood reżyser i aktor Jesse Eisenberg. Początkowo do filmu chciał wykorzystać lotnisko Chopina w Warszawie, ale okazało się to niemożliwe.

Ekipa filmowa została zauważona po raz pierwszy  w Radomiu 16 czerwca. Tego dnia filmowcy mieli całkiem dużo czasu na kręcenie ujęć - na lotnisku zaplanowane były tylko 2 loty. O 7 rano odleciał samolot do Grecji, a później o 13.30 do Rzymu.

Problemy przy kręceniu scen na lotnisku

Na miejscu szukano również statystów. Za dzień na planie, 17 czerwca, zarobić można było między 180 -300 zł. Poszukiwane były m.in. kobiety do odgrywania roli stewardess.

Na planie pojawiły się jednak drobne problemy. W jednej ze scen filmu bohaterowie z sukcesem przemycają na lotnisku narkotyki, co wywołało pewne kontrowersje. Ze względów bezpieczeństwa, ekipa nie mogła również nagrywać na płycie postojowej lotniska. 

Sceny były kręcone również w Lublinie i Warszawie

"The Real Pain" to historia dwóch kuzynów - Benji i Davida, którzy udają się do Polski śladami swojej babci, która ocalała z Holokaustu. Głównych bohaterów zagra sam Jesse Eisenberg oraz Kieran Culkin.

Film bazuje na prawdziwej historii Ireny Gut Opdyke, która odznaczona była w 1982 r. medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Sceny do filmu kręcono także w Lublinie, na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.