Praga nawiedzone miastoFot. Pikist

Skóra cierpnie, jedno z najbardziej nawiedzonych miast świata. Tuż obok Polski

Praga według legend jest jednym z najbardziej nawiedzonych miast na świecie. Z tą miejscowością związanych jest wiele mrocznych legend, które wywołują gęsią skórkę. Stolica Czech cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Według opowieści w wielu rejonach pięknego miasta straszą błąkające się dusze.

Praga to jedna z najpiękniejszych europejskich stolic, która w dodatku leży bardzo blisko Polski. Nic dziwnego, że Polacy tak chętnie wybierają ten kierunek podczas wczasów. Mroczne legendy oraz opowieści mieszkańców mówią o wielu miejscach, w których straszą duchy. Jeśli byliście kiedyś w czeskiej stolicy, być może sami znacie historię mrożącą krew w żyłach.

Chociaż wydawać się może, że Praga słynie przede wszystkim z piwa i jest prawdziwym rajem dla koneserów tych gazowanych napojów alkoholowych, to jednak stolica Czech określana jest także jako jedno z najbardziej nawiedzonych miast świata. Mroczne legendy i opowieści mieszkańców wiążą się z burzliwą historią tej miejscowości. Czesi postanowili to wykorzystać, idąc w ślady za Anglikami i organizują noce z dreszczykiem emocji.

Praga miastem zjaw

Legendy mówią, że kilka łyków prawdziwego absyntu - czyli tego z dużą zawartością tujonu, który ma właściwości psychoaktywne - może sprawić, że Praga odsłoni przed nami prawdziwe duchy błąkające się po ulicach miasta. Według niektórych opowieści zjawy, które zawędrują tutaj z innych krajów, pozostaną uwięzione w czeskiej stolicy na zawsze. Podobno najwięcej można ich znaleźć w okolicy Starego Miasta.

Chociaż Praga słynie między innymi z tego, że życie w pobliżu Mostu Karola toczy się przez 24 godziny, to podobno nawet tam straszy. Tutaj kolekcjonować dusze samobójców ma wodnik, natomiast część osób o północy słyszała kiedyś lamentujących skazańców, którzy zostali straceni w XIV wieku. Chociaż na popularnym moście zazwyczaj jest bardzo głośno z powodu tłumów turystów, to jednak stari mieszkańcy boją się odwiedzać to miejsce o północy.

Praga jednak nie obawia się utraty turystów z tego powodu i wręcz korzysta na mrocznych legendach. W stolicy Czech codziennie około 20:00 i 21:00 organizowane są tzw. spacery z duchami. Zainteresowani mogą już za 450 koron (75 złotych) zwiedzać rzekomo nawiedzone uliczki, zaczynając trasę pod Wieżą Ratusza Staromiejskiego. Za przewodnika robi zakapturzona osoba z czarnym parasolem. Podczas obchodów turyści mogą również usłyszeć historię przeklętego zegara Orloj, który jest najstarszym astronomicznym zegarem w Europie i znajduje się w wieży ratusza. Odważylibyście się na takie nocne zwiedzanie? W innym z naszych artykułów pisaliśmy rówineż o plaży, która skrywa brutalną tajemnicę.

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł