Turysci.pl
Praga nawiedzone miasto

Fot. Pikist

Skóra cierpnie, jedno z najbardziej nawiedzonych miast świata. Tuż obok Polski

11 Września 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Praga według legend jest jednym z najbardziej nawiedzonych miast na świecie. Z tą miejscowością związanych jest wiele mrocznych legend, które wywołują gęsią skórkę. Stolica Czech cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków.

Praga to jedna z najpiękniejszych europejskich stolic, która w dodatku leży bardzo blisko Polski. Nic dziwnego, że Polacy tak chętnie wybierają ten kierunek podczas wczasów. Mroczne legendy oraz opowieści mieszkańców mówią o wielu miejscach, w których straszą duchy. Jeśli byliście kiedyś w czeskiej stolicy, być może sami znacie historię mrożącą krew w żyłach.

Chociaż wydawać się może, że Praga słynie przede wszystkim z piwa i jest prawdziwym rajem dla koneserów tych gazowanych napojów alkoholowych, to jednak stolica Czech określana jest także jako jedno z najbardziej nawiedzonych miast świata. Mroczne legendy i opowieści mieszkańców wiążą się z burzliwą historią tej miejscowości. Czesi postanowili to wykorzystać, idąc w ślady za Anglikami i organizują noce z dreszczykiem emocji.

Praga miastem zjaw

Legendy mówią, że kilka łyków prawdziwego absyntu - czyli tego z dużą zawartością tujonu, który ma właściwości psychoaktywne - może sprawić, że Praga odsłoni przed nami prawdziwe duchy błąkające się po ulicach miasta. Według niektórych opowieści zjawy, które zawędrują tutaj z innych krajów, pozostaną uwięzione w czeskiej stolicy na zawsze. Podobno najwięcej można ich znaleźć w okolicy Starego Miasta.

Chociaż Praga słynie między innymi z tego, że życie w pobliżu Mostu Karola toczy się przez 24 godziny, to podobno nawet tam straszy. Tutaj kolekcjonować dusze samobójców ma wodnik, natomiast część osób o północy słyszała kiedyś lamentujących skazańców, którzy zostali straceni w XIV wieku. Chociaż na popularnym moście zazwyczaj jest bardzo głośno z powodu tłumów turystów, to jednak stari mieszkańcy boją się odwiedzać to miejsce o północy.

Praga jednak nie obawia się utraty turystów z tego powodu i wręcz korzysta na mrocznych legendach. W stolicy Czech codziennie około 20:00 i 21:00 organizowane są tzw. spacery z duchami. Zainteresowani mogą już za 450 koron (75 złotych) zwiedzać rzekomo nawiedzone uliczki, zaczynając trasę pod Wieżą Ratusza Staromiejskiego. Za przewodnika robi zakapturzona osoba z czarnym parasolem. Podczas obchodów turyści mogą również usłyszeć historię przeklętego zegara Orloj, który jest najstarszym astronomicznym zegarem w Europie i znajduje się w wieży ratusza. Odważylibyście się na takie nocne zwiedzanie? W innym z naszych artykułów pisaliśmy rówineż o plaży, która skrywa brutalną tajemnicę.

Źródło: Onet.pl

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >