Turysci.pl
pożar w masywie baraniej góry

fot. Facebook/ Ochotnicza Straż Pożarna w Nieledwi

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

9 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Strażacy z powiatu żywieckiego i cieszyńskiego we wtorek przyjęli zgłoszenie o pożarze w masywie Baraniej Góry. W akcji brał udział również samolot gaśniczy Dromader. Ogień udało się opanować.

Pożar w masywie Baraniej Góry został zgłoszony we wtorek 8 czerwca w godzinach popołudniowych. Płonął las na granicy powiatu żywieckiego i cieszyńskiego. Akcja gaśnicza trwała do wieczora.

Pożar w masywie Baraniej Góry

Pożar został zgłoszony służbom we wtorkowe popołudnie. Ogień objął już wtedy ponad hektar poszycia leśnego w masywie Baraniej Góry.

- W pierwszej fazie działań wynikły trudności w dojeździe samochodów gaśniczych, działania polegały na tłumieniu przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego obwodu pożaru - mówił st. kapitan Marek Szalbot naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego JRG w Cieszynie, cytowany przez Radio90.

Na miejsce rozdysponowano 28 zastępów strażaków z powiatów żywieckiego oraz cieszyńskiego - łącznie 6 zastępów z PSP i 22 z OSP. Strażacy podali cztery prądy wody w celu ugaszenia pożaru.

Zatonęła łódź na Mazurach

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

CZYTAJ DALEJ

- W działaniach brały udział także samoloty gaśnicze, które sukcesywnie dokonywały zrzutów wody - informuje mł. kpt. inż. Tomasz Kołodziej z żywieckiej KPPSP, cytowany przez portal Żywiec112.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy z JRG Ustroń, JRG Żywiec oraz jednostki ochotniczych w Istebnej Centrum, Wiśle Jawornik, Wiśle Centrum Kamesznicy, Milówce, Nieledwi, Węgierskiej Górce, Żabnicy, Ciścu i Cięcinie.

Działania gaśnicze trwały blisko 3 godziny. Ogień udało się jednak opanować, a dzięki ciężkiej pracy strażaków, straty w drzewostanie ograniczono do 1 ha ściółki leśnej.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieostrożność osób dorosłych przy prowadzeniu prac pożarowo-niebezpiecznych (przy leśnych pracach porządkowych) - poinformował portal Żywiec112.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Źywiec112, Wyborcza, Radio 90

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >