Turysci.pl
pożar w masywie baraniej góry

fot. Facebook/ Ochotnicza Straż Pożarna w Nieledwi

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Strażacy z powiatu żywieckiego i cieszyńskiego we wtorek przyjęli zgłoszenie o pożarze w masywie Baraniej Góry. W akcji brał udział również samolot gaśniczy Dromader. Ogień udało się opanować.

Pożar w masywie Baraniej Góry został zgłoszony we wtorek 8 czerwca w godzinach popołudniowych. Płonął las na granicy powiatu żywieckiego i cieszyńskiego. Akcja gaśnicza trwała do wieczora.

Pożar w masywie Baraniej Góry

Pożar został zgłoszony służbom we wtorkowe popołudnie. Ogień objął już wtedy ponad hektar poszycia leśnego w masywie Baraniej Góry.

- W pierwszej fazie działań wynikły trudności w dojeździe samochodów gaśniczych, działania polegały na tłumieniu przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego obwodu pożaru - mówił st. kapitan Marek Szalbot naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego JRG w Cieszynie, cytowany przez Radio90.

Na miejsce rozdysponowano 28 zastępów strażaków z powiatów żywieckiego oraz cieszyńskiego - łącznie 6 zastępów z PSP i 22 z OSP. Strażacy podali cztery prądy wody w celu ugaszenia pożaru.

Zatonęła łódź na Mazurach

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

CZYTAJ DALEJ

- W działaniach brały udział także samoloty gaśnicze, które sukcesywnie dokonywały zrzutów wody - informuje mł. kpt. inż. Tomasz Kołodziej z żywieckiej KPPSP, cytowany przez portal Żywiec112.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy z JRG Ustroń, JRG Żywiec oraz jednostki ochotniczych w Istebnej Centrum, Wiśle Jawornik, Wiśle Centrum Kamesznicy, Milówce, Nieledwi, Węgierskiej Górce, Żabnicy, Ciścu i Cięcinie.

Działania gaśnicze trwały blisko 3 godziny. Ogień udało się jednak opanować, a dzięki ciężkiej pracy strażaków, straty w drzewostanie ograniczono do 1 ha ściółki leśnej.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieostrożność osób dorosłych przy prowadzeniu prac pożarowo-niebezpiecznych (przy leśnych pracach porządkowych) - poinformował portal Żywiec112.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Źywiec112, Wyborcza, Radio 90

Podobne artykuły

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek w basenie. 25-latek skoczył na główkę. Stracił czucie w nogach

Czytaj więcej >