Turysci.pl > Polska > Ogień w hotelu Amber Bay w Augustowie. W środku było 50 osób
Patryk Korzec
Patryk Korzec 24.03.2022 21:58

Ogień w hotelu Amber Bay w Augustowie. W środku było 50 osób

pożar hotelu amber bay
zdjęcie poglądowe/fot. pixabay.com/AndrzejRembowski

Jak poinformowało portal Turyści.pl Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie, zgłoszenie o pojawieniu się ognia wpłynęło o godzinie 14:18. Zgodnie z przekazanymi informacjami, dużym pożarem objęte jest poddasze hotelu Amber Bay

Gdy doszło do zdarzenia, w hotelu znajdowało się około 50 osób, czego dowiedzieliśmy się od pracownika straży pożarnej. Nie wiadomo jednak, czy byli to turyści. 

Przypomnijmy, że zgodnie z obostrzeniami, do końca stycznia przyjmowanie gości (poza nielicznymi przypadkami) jest zabronione ze względów pandemicznych. Na stronach internetowych hotelu Amber Bay oraz w mediach społecznościowych również nie ma żadnych informacji, które mogłyby wskazywać, że był otwarty dla ruchu turystycznego. 

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w rozmowie z Turyści.pl przekazało, że na godzinę 15:50 z ogniem walczy 30 zastępów straży pożarnej.

Są to zarówno oddziały Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Serwis Kurier Poranny poinformował, że w akcji biorą udział zastępy m.in. z powiatu suwalskiego, sejneńskiego, grajewskiego oraz augustowskiego. 

Hotel Amber Bay, dawniej znany jako Hotel Delfin, znajduje się w Augustowie przy ulicy Turystycznej. Choć w chwili wybuchu pożaru w budynku było 50 osób, akcja ewakuacyjna przeprowadzona została bardzo sprawnie

Nikomu nic się nie stało, nie ma ofiar i poszkodowanych. Tę informację również potwierdził nam pracownik Komendy Powiatowej PSP oraz pracownik hotelu. Nad obiektem wciąż unoszą się ogromne kłęby dymu. Widać to m.in. na zdjęciu udostępnionym na Twitterze przez profil Remiza.pl. 

Amber Bay Aquapark Augustów jest centrum wypoczynkowo-szkoleniowym. Znajduje się w Puszczy Augustowskiej i szczególnie cenione jest przez turystów ze względu na bliskość atrakcyjnych terenów przyrodniczych. Niedaleko obiektu na przyjezdnych czeka m.in. jezioro Necko, Sajno oraz Studzieniczne. Te ostatnie połączone jest też z Kanałem Augustowskim. 

Nie jest to niestety jedyny pożar hotelu w ostatnim czasie. Niedawno pisaliśmy o ogniu, który pojawił się w podobnym obiekcie na Zanzibarze. Byli w nim Polacy.