Turysci.pl
bielsko-biala noclegi

fot. Pixabay/ ProPolski

Powstaną nowe miejsca dla kamperów w Bielsku-Białej. Będzie można zaparkować pod jednym z hoteli

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nocleg w kamperze jest coraz bardziej popularną formą wypoczynku w Polsce. Wkrótce w Bielsku-Białej powstanie nowe miejsce, gdzie będzie można przenocować w taki sposób. Znajdzie się na terenie przylegającym do jednego z hoteli.

W Skandynawii, Niemczech, Francji czy Włoszech noclegi w kamperze cieszą się ogromną popularnością, jednak w Polsce ten sposób podróżowania jeszcze raczkuje. Wszystko może się jednak zmienić. W Bielsku-Białej powstanie profesjonalny kamperpark.

Noclegi w kamperach stają się coraz popularniejsze

W 2018 roku w całej Polsce zarejestrowano ponad pół tysiąca nowych kamperów, natomiast w zeszłym roku ich liczba wzrosła dwukrotnie. Przybywa również aut używanych i wypożyczalni tego typu pojazdów.

W Polsce infrastruktura do obsługi kamperów dopiero się rozwija. W takich miejscach podróżni mogą się zatrzymać na dłuższy pobyt, zrzucić brudną wodę czy podłączyć sprzęty do prądu. Nie jest to często możliwe na kempingach, które są czynne sezonowo i brakuje na nich pełnej obsługi pojazdów.

Bielsko-Biała zdecydowała się wyjść naprzeciw oczekiwaniom podróżujących kamperami. Tamtejszy radny Bronisław Szafarczyk zwrócił się do władz miasta z interpelacją o utworzenie profesjonalnego miejsca do obsługi kamperów.

czechy zakaz podróży

Czechy wprowadziły zakaz lotów do Indii. Obowiązuje od dzisiaj od północy

CZYTAJ DALEJ

Jesteśmy gminą turystyczną, chcemy być regionalnym liderem w wielu dziedzinach. Jestem przekonany, że ułatwienia dla turystyki kamperowej mogą wzbogacić ofertę turystyczną naszego miasta – zaapelował radny Szafarczyk, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Wcześniej pojawił się już pomysł utworzenia takiego obiektu na parkingu przy hali pod Dębowcem. Jak jednak powiedział wiceprezydent Przemysław Kamiński, takie miejsca rzeczywiście powstaną, jednak w innej lokalizacji.

Wiceprezydent wyjaśnił, że miejska spółka ZIAD podjęła już decyzję o utworzeniu profesjonalnego stanowiska dla caravaningu wraz z kilkoma miejscami postojowymi. Mają one powstać na terenie przyległym do hotelu Dębowiec.

Stanowisko to zostanie wybudowane i udostępnione na zasadzie komercyjnej – wyjaśnia wiceprezydent Kamiński, cytowany przez Wyborczą.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >