Turysci.pl
portuguese-gravity-yuEIlTMbGDc-unsplash

fot. Unsplash/ Portuguese Gravity

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

27 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Portugalia wprowadza od grudnia surowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Nowe zasady obejmą również osoby, które się zaszczepiły. – Musimy być świadomi, że wkraczamy w fazę większego ryzyka – mówił premier Antonio Costa

Chociaż Portugalia jest jednym z najlepiej wyszczepionych krajów Unii Europejskiej, tamtejszy rząd podjął decyzję o wprowadzeniu od grudnia stanu klęski żywiołowej. Premier Antonio Costa podkreślił, że ma to związek ze skokiem zakażeń w niektórych krajach.

Portugalia zaostrza restrykcje

- Nie ma znaczenia, jak skutecznie się zaszczepiliśmy. Musimy być świadomi, że wkraczamy w fazę większego ryzyka – powiedział premier Antonio Costa podczas czwartkowej konferencji prasowej. - Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zakażeń w niektórych krajach Europy, a przecież Portugalia nie jest wyspą - dodał.

Warto podkreślić, że aż 87 proc. Portugalczyków jest w pełni zaszczepionych, co stanowi drugi najlepszy wynik po Malcie. Mimo to od 1 grudnia ponownie wprowadzony zostanie stan klęski, zniesiony zaledwie cztery miesiące temu.

Zgodnie z nowymi przepisami wszyscy podróżni przylatujący do Portugalii zobowiązani będą do okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu. Liniom lotniczym, które tego nie sprawdzą, grozi grzywna w wysokości 20 tys. euro za każdego pasażera.

Certyfikaty szczepień będą konieczne przy wejściu do hoteli, restauracji, na siłownię i wydarzenia kulturalne. W publicznych przestrzeniach zamkniętych trzeba będzie nosić maseczki.

Osoby, które będą chciały wejść do domu opieki, szpitala, baru, restauracji czy na imprezę sportową bądź kulturalną, będą musiały okazać negatywny wynik testu na koronawirusa.

W środę Portugalia odnotowała 3773 nowych przypadków koronawirusa. Jest to najwyższy wynik od końca czerwca. W środę z powodu COVID-19 zmarło w Portugalii 17 osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Gazeta Wyborcza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Cypr łagodzi restrykcje wjazdowe. Skorzystają zaszczepieni i ozdrowieńcy

Czytaj więcej >
świeczka

Europa

Tragedia w Alpach Francuskich. Pięcioletnia dziewczynka zginęła na miejscu

Czytaj więcej >

Europa

Samoloty Ryanair omal nie zderzyły się na pasie startowym. Po dwóch latach lotnisko w Maladze przedstawiło raport

Czytaj więcej >

Europa

Watykan zaostrza restrykcje. Dotkną również turystów

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy. Polak zamknął się w toalecie i na gapę podróżował pociągiem. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >

Europa

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Skorzystają zaszczepieni turyści

Czytaj więcej >