Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Na topie > Polskie miasto wyróżnione przez prestiżowy magazyn. Znalazło się obok m.in. Paryża i Stambułu
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 02.12.2023 16:31

Polskie miasto wyróżnione przez prestiżowy magazyn. Znalazło się obok m.in. Paryża i Stambułu

Warszawa
fot. Adam Szczepkowski / Shutterstock

Koniec roku to dobry czas na planowanie przyszłych podróży. Doskonale wiedzą o tym kolorowe magazyny, które co rusz prezentują różnego rodzaju rankingi i zestawienia, by zachęcić czytelników do kolejnych turystycznych wrażeń. 

Tym razem prestiżowy magazyn zwrócił uwagę na polskie miasto. 

Do tych miejsc warto się wybrać w 2024 roku

Amerykański magazyn "Travel&Leisure" sporządził ranking aż 50 miejsc, do których warto się wybrać w nadchodzącym roku. Dziennikarze wyróżnili siedem kategorii: zanurzenie w kulturze, jedzenie i picie, duże miasta, wodne momenty, dla miłośników natury, dla plażowiczów, dla podróżników-odkrywców. 

W zestawieniu znalazły się m.in. miejsca w Kanadzie, z których można podziwiać zorzę polarną, austriacka wieś, nowoczesne i kipiące przepychem Las Vegas, urokliwe uliczki Paryża, malownicze zatoki na Alasce, czy parki narodowe w Kenii. 

Warszawa wyróżniona przez prestiżowy magazyn

W kategorii "zanurzenie w kulturze" swoje miejsce znalazła Warszawa. "Prężnie rozwijająca się scena sztuki współczesnej w Warszawie, która jest domem dla takich artystów jak Fundacja Galerii Foksal i Galeria Raster, otrzyma duży impuls w 2024 roku, kiedy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w końcu przeniesie się do własnej siedziby" - napisano. 

"Muzeum, wraz z pobliskim teatrem TR Warszawa na 800 miejsc, zostało zaprojektowane przez Thomas Phifer and Partners, firmę architektoniczną stojącą za innymi znanymi instytucjami, w tym Muzeum Glenstone w Maryland i częścią nowojorskiego Corning Museum of Glass. - Denny Lee" - dodano. Jak widać, sztuka nowoczesna Warszawy zwróciła szczególną uwagę amerykańskich dziennikarzy "Travel&Leisure". 

Warszawa coraz bardziej doceniana za granicą

Niedawno informowaliśmy o tym, że niemiecki dziennikarz Philipp Laage z tygodnika "Spiegel" bardzo chwalił Warszawę na łamach gazety. 

"To nie przypadek, że stolica Polski została wybrana na najlepszy cel podróży w Europie w 2023 roku w głosowaniu platformy marketingowej European Best Destinations" - napisał.