Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > W szeregu z Dubajem i Bora Bora. Jedna z najlepszych plaż świata jest w Polsce
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 16.04.2024 15:54

W szeregu z Dubajem i Bora Bora. Jedna z najlepszych plaż świata jest w Polsce

plaża sopot
fot.nikonka1/shutterstock

Tropikalne temperatury, lazurowa woda i drobny, gorący piasek i… perełka polskiego wybrzeża w rankingu plaż internetowego portalu Beachatlas. Polski kurort może poszczycić się nie lada osiągnięciem. Znalazł się w jednym szeregu z Bora Bora, JBR Beach w Dubaju i grecką Elia Beach.

Po opublikowaniu rankingu Golden Beach Award 2024 wśród stu najwspanialszych plaż świata znajduje się także wybrzeże jednego z nadbałtyckich kurortów.

Nadbałtycki kurort z jedną z najpiękniejszych plaż świata

Jak co roku internetowy portal Beachatlas przygotowuje zestawienie najbardziej atrakcyjnych wybrzeży. Organizator rankingu tworząc zestawienie bierze pod uwagę nie tylko plaże atrakcyjne dla oka, ale także “wartość dla społeczności lokalnej, naturalna różnorodność, oferta rozrywkowa, znaczenie kulturowe” - możemy przeczytać na stronie organizatora.

W tym roku pośród plaż od lat uznawanych za najpiękniejsze, takich jak: plaża na wyspie Bora Bora w Polinezji Francuskiej, JBR Beach w Dubaju czy Elia Beach (Mykonos, Grecja) może znaleźć takżę polską perełkę.

Plaża w Sopocie wyróżniona w światowym rankingu

Niebywałym sukcesem może poszczycić się jeden z polskich kurortów. Wśród stu najwspanialszych plaż świata znajduje się także plaża w Sopocie.

Na sukces polskiego kurortu niewątpliwie składają się: najdłuższe drewniane molo w Europie liczące 515 m, z którego widok zapiera dech w piersiach, a także położone wzdłuż wybrzeża liczne bary i kluby. Polski kurort w rankingu Golden Beach Award 2024 znalazł się na 85. miejscu, co stanowi duże wyróżnienie dla polskiego, nadbałtyckiego kurortu.

Sopocka plaża w rankingu pomiędzy Bora Bora, Waikki Beach czy Glass Beach

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła urokliwa, koralowa plaża na wyspie Bora Bora w Polinezji, drugim miejscem poszczycić może się Boulders Beach w RPA, zaś miejsce na podium piastuje hawajska Waikiki Beach. Tym bardziej, przy takiej konkurencji, 85. miejsce trójmiejskiej plaży stanowi wielkie wyróżnienie. 

Czytaj więcej:  O 8:14 nie chcielibyście być na plaży w Grzybowie. Lepiej nawet o tym nie myśleć