Turysci.pl
Polska trudno powstrzymać

Fot. Pixabay.com @uroburos (zdjęcie ilustracyjne)

Jedyne, wyjątkowe miejsce w Polsce. Widać z niego dwa zamki, trudno powstrzymać zachwyt

29 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Polska ma do zaoferowania wiele pięknych plaż, ale ta nad Jeziorem Czorsztyńskim jest naprawdę wyjątkowa. Turyści tłumnie przybywają w to miejsce, by podziwiać niesamowity widok z brzegu. Stojąc na tej plaży, można zobaczyć aż dwa imponujące zamki. W

Polska to kraj zbyt różnorodny, żeby każde wakacje spędzać w tym samym miejscu. Jeśli jesteście miłośnikami plaż i nuży was coroczny wypad do Trójmiasta lub na Hel, powinniście odwiedzić szczególne miejsce, jakim jest plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim. Stojąc na brzegu, można podziwiać dwa imponujące zamki – Zamek Dunajec w Niedzicy oraz ruiny zamku w Czorsztynie.

Polska jest wspaniałym miejscem na spędzanie wakacji, które ma do zaoferowania wiele atrakcji. Latem turyści szukają kolejnych miejsc, które warto odwiedzić. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że w sezonie letnim Polacy uwielbiają wypoczywać na plaży. Poszukiwacze nowych krajobrazów i niewydeptanych szlaków powinni zobaczyć plażę nad Jeziorem Czorsztyńskim – zbiorniku wodnym położonym na Dunajcu.

Niesamowita polska plaża z widokiem na dwa zamki

Ta polska plaża jest jedyna w swoim rodzaju ze względu na wyjątkowe położenie. Jezioro Czorsztyńskie to sztuczny zbiornik wodny, który powstał w wyniku zbudowania zapory wodnej między Pieninami Spiskimi a Właściwymi w Niedzicy. Ma 9 kilometrów długości i około 1,3 kilometra szerokości. Jezioro zaporowe znajduje się na Dunajcu.

Ten leżący w Pieninach akwen od lat przyciąga coraz więcej turystów, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Podróżni chętnie wypoczywają na brzegach, obserwując malowniczą scenerię. Szczególnie często kierują się tu pasjonaci fotografii, uważając okolicę za wspaniały plan zdjęciowy. Co sprawia, że plaża jest wyjątkowa?

Wczasowicze, którzy regularnie odwiedzają Jezioro Czorsztyńskie, doceniają przyjemny i drobny piasek. Oczywiście ogromnym walorem jest widok na dwa przepiękne zamki. Położenie fortyfikacji sprawia, że można im się dobrze przyjrzeć z wielu miejsc. Same warownie należą do najpiękniejszych atrakcji w kraju.

Spacerując po brzegu Jeziora Czorsztyńskiego, możemy podziwiać Zamek Dunajec w Niedzicy. Średniowieczna warownia jest jedną z najpiękniejszych w całym kraju. Fakt, że zamek jest bardzo dobrze zachowany, jeszcze bardziej zachęca podróżnych do zwiedzania zabytku. Co roku do twierdzy docierają tysiące wczasowiczów.

Polska historia w jednym miejscu

Polska twierdza, którą jest Zamek Dunajec na Niedzicy, to nie tylko kawał historii, ale również miejsce, które było planem zdjęciowym wielu filmów. Miłośnicy polskiego kina z pewnością odnajdą tu scenerię, którą znają z takich produkcji jak „Zemsta”, „Janosik” czy „Wakacje z duchami”.

Po drugiej stronie jeziora czeka nas kolejna historyczna atrakcja turystyczna, którą są ruiny zamku w Czorsztynie. Warownia powstała w XIV wieku, a w XVIII przeszła najazd wojsk kozackich. Ruiny twierdzy zostały zabezpieczone w połowie XX wieku. Dzisiaj znajdują się pod opieką Pienińskiego Parku Narodowego.

Nic dziwnego, że plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim przyciąga wczasowiczów z całej Polski. Turyści mogą tu wypocząć na brzegu i podziwiać przepiękne zabytkowe twierdze. To wszystko położone w okolicach Pienin, w które także warto się wybrać. Pasmo górskie cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ciekawe szlaki i bajeczne widoki.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tajemniczym miejscu w Polsce, które uchodzi za przeklęte. Wielu turystów napotkało na tutejszych szlakach ogromne problemy. W okolicy doszło też do wielu tragedii. O szczegółach możecie przeczytać w tym tekście.

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >