Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Polka zginęła w wypadku Flixbusa. Służby podają nowe informacje
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 28.03.2024 19:23

Polka zginęła w wypadku Flixbusa. Służby podają nowe informacje

Flixbus
Fot. EastNews/GERT EGGENBERGER/AFP

W wyniku tragicznego wypadku Flixbus, do którego doszło w środę rano, około godziny 10:00, zginęły cztery osoby i wielu zostało rannych. Jak się okazało, jedną z ofiar była obywatelka Polski. Autokar zmierzał z Berlina do Zurychu.

Do wypadku doszło na odcinku między Wiedemar a Schkeuditz na północny zachód od Lipska, po ok. 170 km jazdy. Niemiecka policja zidentyfikowała ofiary śmiertelne. 

Wypadek Flixbusa. Zginęły cztery osoby, trzy pozostają zaginione

Jak podają zagraniczne media, Flixbus z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Na pokładzie znajdowało się dwóch kierowców i 53 pasażerów. W akcji ratunkowej wzięło udział pięć śmigłowców. Niestety cztery osoby zginęły na miejscu, a ponad 40 zostało rannych, sześć z nich jest w ciężkim stanie.

Gazeta “Bild” powołując się na straż pożarną, poinformowała, że nie wszyscy podróżni zostali znalezieni. Wciąż brakuje trzech osób. Do ich odnalezienia służby wykorzystują kamerę termowizyjną, drony i przeczesuje się pobliskie zarośla. Nie jest jednak do końca jasne, czy osoby te, które były na liście w ogóle wsiadły autokaru. 

Polka wśród ofiar wypadku autokaru

W autobusie znajdowali się pasażerowie 24 narodowości: 18 z Niemiec, 4 z Afganistanu, 3 z Ukrainy, 3 z Indonezji, 2 z Syrii, 2 z Peru, 2 z Chin, 2 z Chorwacji, 2 z Indii, 2 z USA, 2 z Polski oraz po jednym podróżnym z Bośni, Uzbekistanu, Rosji, Nowej Zelandii, Francji, Czeczenii, Kanady, Macedonii, Włoch, Szwajcarii, Słowacji, Turcji i Iranu.

W tragicznym wypadku zginęli m.in. 20-letnia Indonezyjka, 19-letnia Niemka, a także 47-letnia Polka. Trwa ustalanie tożsamości czwartej ofiary.

Kierowcy Flixbusa usłyszeli zarzuty

Na chwilę obecną nie jest znane, dlaczego autokar zjechał z trasy. Jak podaje “Leipziger Volkszeitung”, policja postawiła zarzuty kierowcom Flixbusa za nieumyślne spowodowanie śmierci. To dwóch mężczyzn w wieku 62 i 53 lat.


Źródło: “Leipziger Volkszeitung”, “Bild”, RMF24.pl

Czytaj też: Tragiczny wypadek Flixbusa. Zginęło 5 pasażerów, są ranni