Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Ciało zaginionej 8-latki odkryte w basenowej rurze. Śledztwo w toku
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 28.03.2024 17:56

Ciało zaginionej 8-latki odkryte w basenowej rurze. Śledztwo w toku

hotel basen hotelowy (zdjęcie poglądowe)
fot. Marlena Kaczmarek/ Turysci.pl

Do tragedii doszło w Houston w Stanach Zjednoczonych. Rodzice wraz z 8-letnią Aliyah Jaico wybrali się tam do jednego z popularnych hoteli. Dziecko nagle zniknęło z oczu opiekunów. Po żmudnych poszukiwaniach ciało dziewczynki znaleziono w basenowej rurze.

Zaginięcie 8-latki w Stanach Zjednoczonych

Gdy rodzice nie mogli znaleźć swojego dziecka, powiadomili lokalne służby w Houston. Podczas pobytu rodziny w hotelu DoubleTree 8-latka nagle zniknęła. 

Policja sprawdziła hotelowy monitoring i nie miała złudzeń, że do tragedii doszło właśnie w hotelowym basenie. Na nagraniu widać, jak dziecko zanurza i bawi się w wodzie. 

Akcja poszukiwawcza w hotelu

Policja nakazała wypompowanie wody z basenu, co też hotel natychmiast uczynił. Służby biorące udział w akcji użyły specjalnej kamery podczas przeszukiwań odpływu. 

Jak się okazało, w jednej z rur znajdowało się ciało 8-latki. Jej życia nie dało się uratować. 

W poszukiwaniach brała udział m.in. firma Texas EquuSearch. Założyciel przedsiębiorstwa Tim Miller powiedział mediom, że "byłoby niemożliwym, aby dziewczynka celowo pływała w tej rurze". 8-latka najprawdopodobniej się w niej zaklinowała. Wyniki sekcji zwłok wykażą, co dokładnie było pzyczyną śmierci dziewczynki. 

Hotelowy basen zamknięty

Jak informują dziennikarze FOX News, podczas inspekcji hotelowego basenu wykryto wiele nieprawidłowości m.in. z kanalizacją i odpływami. Basen zostanie zamknięty minimum do 8 kwietnia.

Czytaj więcej:  Tu 2-miesięczne dzieci chodzą do żłobka, 3-latki do szkoły. Zgadniecie, co to za kraj?

Za: FOX News