Turysci.pl
desert-g111b4be3c 1280

fot. Pixabay/ Cuyahoga (zdjęcie ilustracyjne)

Polka opowiada o sytuacji w Maroku: "Nie spodziewam się powrotu w tym roku"

17 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polka mieszkająca na co dzień w Maroku opowiada, że nie spodziewa się szybkiego otwarcia granic tego kraju. — Niestety znając Maroko i dwa lockdowny, które tam już przeżyłam, rozum mówi mi, że to nie będą dwa tygodnie — opowiada Onetowi.

Pani Martyna jest Polką, która na co dzień mieszka w Maroku razem ze swoim mężem, który stamtąd pochodzi. Lockdown w afrykańskim kraju zastał ją, gdy wraz z mężem przebywali w Polsce.

man-g78d2b29f2 1280

Wybierasz się do Niemiec? Podjęto decyzję o zaostrzeniu restrykcji dla osób niezaszczepionych

CZYTAJ DALEJ

Polka opowiada o sytuacji w Maroku

Pani Martyna przyznaje, że jest jej przykro, że nie zobaczy swojej rodziny marokańskiej na święta. Nie chce jednak koczować w Polsce na lotnisku czekając na lot.

— Nie spodziewam się powrotu w ogóle w tym roku. Niestety znając Maroko i dwa lockdowny, które tam już przeżyłam, rozum mówi mi, że to nie będą dwa tygodnie — przyznaje Polka.

W czwartek 2 grudnia Ryanair ogłosił, że wstrzymuje połączenie z Marokiem do 1 lutego 2022 r. Przewoźnik poinformował, że przyczyną tej decyzji jest brak jasnego stanowiska marokańskiego rządu dotyczącego zamknięcia granicy.

Prawie 300 Polaków utknęło w Maroku

— Od trzech dni rozmawiam z Polakami, którzy utknęli w Maroku, dostarczając im informacji i pomagając bukować loty do Polski — opisuje sytuację Polka.

Przypomnijmy, że po zamknięciu granic Maroka, na miejscu zostało prawie 300 obywateli naszego kraju. Większość z nich stanowią klienci biur podróży, za których powrót odpowiedzialni są touroperatorzy.

— Czekamy na potwierdzenie lotu we czwartek, ponieważ w piątek mamy planowany wylot. Wiemy jednak z internetu, że inne biuro Exim nie dostało zgody na lądowanie. My jesteśmy z Rainbow i dzisiaj biuro potwierdziło jutrzejszy wylot — relacjonuje pani Anna w rozmowie z Onetem.

Jeśli chodzi o podróżnych indywidualnych, polska ambasada wymieniła również linie lotnicze, które mają w planach organizację lotów powrotnych z zamkniętego dla obcokrajowców Maroka do państw Unii Europejskiej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >