Turysci.pl
airport-g34a1c0ddb 1280

fot. Pixabay/ 12019 (zdjęcie ilustracyjne)

Polacy utknęli w Maroku po zamknięciu granic. MSZ wydało komunikat

13 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grupa około 270 Polaków z powodu zamkniętych granicy nie może wydostać się z Maroka - podaje Polsat News. Jak poinformowało wczoraj wieczorem MSZ, w czwartek 18 osób może wylecieć z Marrakeszu do Bukaresztu, w ramach specjalnego lotu repatriacyjnego.

Maroko w poniedziałek podjęło decyzję o zamknięciu przejść granicznych na 14 dni, z powodu wykrycia na świecie nowego wariantu koronawirusa. Decyzja zaskoczyła kilkuset polskich turystów - ok. 200 klientów biur podróży i ok. 70 osób podróżujących indywidualnie.

Jak przekazało wczoraj Ministerstwo Spraw Zagranicznych, sytuacją klientów biur podróży zajmują się przede wszystkim touroperatorzy. Resort zajmie się natomiast sprowadzeniem do kraju indywidualnych podróżnych.

monolithic-part-of-the-waters-gc9746568c 1280

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

CZYTAJ DALEJ

Ambasada RP w Rabacie poinformowała o lotach powrotnych dla Polaków

Polska ambasada w Maroku poinformowała wczoraj wieczorem, że 18 osób będzie mogło wrócić korzystając z lotu repatriacyjnego w ramach unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Będzie to lot z Marrakeszu do Bukaresztu.

- Lot repatriacyjny w ramach unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności dnia 2.12.2021 r. z Marrakeszu do Bukaresztu. Zostało zaakceptowanych 18 osób. Każda z nich otrzyma indywidualnie informację mailową na temat szczegółów podróży - napisała placówka na Twitterze.

Ambasada wymieniła również linie lotnicze, które mają w planach organizację lotów powrotnych z zamkniętego dla obcokrajowców Maroka do państw Unii Europejskiej. Są to:

  • Air France,

  • Transavia,

  • Iberia (Casablanca-Madryd w dniach 2, 4, 7, 9 i 11 grudnia),

  • Royal Air Maroc (Belgia, 6 grudnia),

  • Vueling Airlines

  • Air Arabia (50 lotów w terminie do 6 grudnia m.in. z: Casablanki do Barcelony, Murcji, Bazylei; z Fez do Lyonu, Montpellier, Barcelony; z Oujdy do Paryża, Murcji; z Nadoru do Malagi, Montpellier, Barcelony; z Tangeru do Malagi, Barcelony, Madrytu, Brukseli).

Polska placówka dyplomatyczna przekazała także, że szczegółowe info i zakup biletów dostępne są bezpośrednio u przewoźników lub operatorów turystycznych.

- Chwilowo nie ma planów organizowania nowych (poza jutrzejszym do Bukaresztu) lotów repatriacyjnych. Lądowe przejścia graniczne Ceuta i Melilla zamknięte. Połączenia promowe zawieszone - podkreśliła placówka dyplomatyczna w Rabacie. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News, Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >