Turysci.pl
Polka mieszkająca w Chinach, fot. YouTube/Weronika Truszczyńska

fot. YouTube/Weronika Truszczyńska

Polka mieszkająca w Chinach ujawniła, co tam się teraz dzieje. Zdumiewające

12 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Sytuacja w Chinach z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczna. Teraz polska influencerka, która mieszka w Szanghaju, podzieliła się z internautami zaskakującą prawdą na temat tego, co dzieje się w chińskich szpitalach.

Państwo Środka średnio radzi się sobie z kryzysem epidemiologicznym, który w nim panuje. Przerażająca sytuacja trwa już prawie miesiąc, a najgorzej ze wzrastającą liczbą chorych radzą sobie przeludnione szpitale.

Polka mieszkająca w Chinach opowiada o kryzysie epidemiologicznym

Weronika Truszczyńska to polska blogerka, która od dłuższego czasu mieszka w Szanghaju i na swoim YouTubie dzieli się z internautami ciekawostkami z życia w Państwie Środka. Tym razem Polka postanowiła podsumować swój ostatni rok i zdradzić, jak Chiny radzą sobie z utrzymującym się od miesiąca kryzysem epidemiologicznym.

Weronika wyznała, że najgorsza sytuacja w Szanghaju była w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy szpitale miały poważny problem z przeludnieniem i wciąż wzrastającą liczbą chorych. Obecnie, 2 tygodnie po szczycie zachorowań, sytuacja powoli wraca do normy.

– Nie wiem, czy to był najgorszy rok mojego życia, czy nie. Zero COVID, dwumiesięczny lockdown w Szanghaju, kolejne restrykcje na czele z codziennym testowaniem, protesty anty zero-covidowe, a potem spektakularne wykolejenie się całej polityki, które doprowadziło do tego, że i tak złapałam koronawirusa. Nie brzmi to, jak scenariusz na wymarzony rok, ale na pewno brzmi, jak plan na dobrą książkę. Jedną w tym roku już wydałam, więc ta będzie musiała poczekać, ale jednak 2023 rok po raz pierwszy od trzech lat przynosi nadzieję na to, że nie spędzimy kolejnych 12 miesięcy odcięci od reszty świata – napisała Weronika Truszczyńska na swoim profilu na Instagramie.

Pieniądze-banknoty-200-biznesinfo (1)

Bon Turystyczny tylko do 31 marca. Lepiej wykorzystaj go w najbliższe ferie

CZYTAJ DALEJ

Chiny wciąż zmagają się z kryzysem pandemicznym

Trwająca w Chinach sytuacja jest wynikiem odejścia państwa od polityki "zero COVID". Jak donosi Polska Agencja Prasowa, powołując się na słowa doradcy administracji miasta do spraw pandemii Chena Erzhena, podczas fali zachorowań, zakażonych mogło zostać nawet 70 procent mieszkańców Szanghaju.

Blogerka z Polski zdaje się potwierdzać niekorzystne informacje. Jak mówi Weronika, w czasie największej fali zakażeń wszystkie banki, posterunki policji i sklepy pozostawały zamknięte. Dziewczyna wyznała, że zarażonych zostało wiele lekarzy, a ona sama również odczuwała objawy choroby.

Zobacz post:

Zobacz nagranie Weroniki Truszczyńskiej:  1. Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas

  2. Ryanair rozpoczął noworoczną promocję. Podróż w obie strony za mniej niż 200 zł

  3. Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Ci, którzy nie podporządkują się regułom, muszą liczyć się z mandatem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: portal.abczdrowie.pl

Tagi:

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >