Turysci.pl
policja na deptakach

Pixabay b-sea

Kontrole na plażach i deptakach nad morzem. Mandaty i wnioski do sądu

6 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Policja sprawdza nad morzem, jak Polacy przestrzegają zaleceń sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa. Funkcjonariusze przeprowadzają kontrole na plażach i deptakach, zaglądają również do sklepów oraz komunikacji miejskiej. Podczas kon

Policja pomorska przeprowadza kontrole w związku z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy i jak Polacy stosują się do zaleceń sanitarnych. Województwo pomorskie obecnie jest kierunkiem setek tysięcy Polaków, którzy wybierają się na wczasy nad morze. Gdańska policja poinformowała o kontrolach, które rozpoczęły się w środę 6 sierpnia br. Służby obserwują zarówno turystów, jak i mieszkańców nadmorskich miejscowości.

Policja przede wszystkim kontroluje miejsca objęte obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych. W Gdańsku patrole pojawiły się na Jarmarku św. Dominika - historycznym centrum miasta. Mundurowi kontrolują także pojazdy komunikacji miejskiej i pociągi SKM. Funkcjonariusze wspierają także pracowników Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w kontroli sklepów - zarówno tych mniejszych, jak i wielkopowierzchniowych. Co prawda policja oświadczyła, że starała się ograniczać swoje interwencje wobec osób nieprzestrzegających obostrzeń do pouczeń, to jednak część osób kar nie uniknęło.

Policja wystawiała mandaty w wyjątkowych sytuacjach

Policja twierdzi, że podczas kontroli, które zaczęły się niedawno, sięgano po mandaty jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Chociaż za nieprzestrzeganie zaleceń sanitarnych nadal obowiązuje kara w wysokości 500 złotych, to funkcjonariusze oświadczyli, że starali się unikać ich wystawiania i ograniczyć się do pouczeń. Policyjne służby prasowe poinformowały o dotychczasowych statystykach.

- Podczas dwóch dni policjanci pouczyli blisko 70 osób, wystawili kilka mandatów i skierowali dwa wnioski do sądu o ukaranie - oświadczenie policyjnych służb prasowych cytuje Polsat News.

Policja prowadzi takie akcje nie tylko w Gdańsku. Jednostki położone w typowo turystycznych miejscowościach położonych nad morzem także rozpoczęły sprawdzanie tego, jak przestrzegane są zalecenia sanitarne. Pod szczególną obserwacją znalazły się plaże oraz deptaki, na których w sezonie wakacyjnym gromadzi się wiele turystów.

Policja prowadziła także akcję "Plaża", podczas której funkcjonariusze nie tylko zachęcali wszystkich do noszenia maseczek, ale również zwracali uwagę, aby do wody nie wchodziły osoby pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak po przypływie turystów wygląda sytuacja w Karpaczu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >