Turysci.pl
Karpacz słowa turystki

Fot. Wirtualna Polska

Sprawdzili, jak wygląda sytuacja w Karpaczu. Słowa turystki nie pozostawiają złudzeń

6 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Karpacz każdego sezonu cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Choć to nie powód do obaw czy narzekań, w obecnym roku zachowanie odwiedzających popularne miasto może budzić wiele obaw. Potwierdzają to słowa turystki, która skom

Karpacz to miasto, które postanowił niedawno odwiedzić reporter Wirtualnej Polski, Klaudiusz Michalec. W materiale wideo WP padły pytania o to, jak wygląda obecna sytuacja w Karpaczu związana z pandemią koronawirusa. Odpowiedź, która wybrzmiała, niestety potwierdza obawy wielu ekspertów. Turyści nie mają wątpliwości - pozwalamy sobie na zbyt duże rozluźnienie. Konsekwencje tego mogą okazać się bardzo poważne.

W sezonie wakacyjnym turyści wręcz zasypują Karpacz - nie inaczej jest również w tym roku. Być może popularne miasto przeżywa jeszcze większe oblężenie niż zazwyczaj, w końcu duża część Polaków zrezygnowała z wakacji za granicą i postawiła na polskie miejscowości turystyczne. Jednak coraz większe rozluźnienie i zapominanie o społecznym dystansowaniu się, może przyczyniać się do wzrostu zakażeń. W Polsce w ciągu ostatnich dni rekordowy wzrost przypadków SARS-CoV-2 został pobity dwukrotnie.

Karpacz ma mnóstwo turystów, a odwiedzający zapomnieli o zagrożeniu

Turyści odwiedzający Karpacz wyraźnie zapomnieli o zagrożeniu, jakie wynika z pandemii koronawirusa. Zakażeń przybywa z dnia na dzień, natomiast osoby noszącye maski w miejscach publicznych czy nawet komunikacji miejskiej spotykamy coraz rzadziej. We wtorek 4 sierpnia br. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło rekordowy wynik w skali kraju - aż 680 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Słowa turystki potwierdzają, że wśród Polaków panuje rozluźnienie.

- Wróciliśmy z Chorwacji i tam rzeczywiście tych maseczek widać dużo więcej niż tutaj - słowa jednej z turystek cytuje Wirtualna Polska w materiale wideo.

Odwiedzając Karpacz możemy zobaczyć tłumy na deptakach i gromadzących się w kolejkach. Niestety wiele osób zapomina o maseczkach. Natomiast jak media oraz piloci wycieczek turystycznych donoszą, że za granicą podróżni zwracają większą uwagę do przestrzegania środków ostrożności. Kilka dni temu w mediach zasłynęła również fotografia plaży we Władysławowie, gdzie trudno było znaleźć wolne miejsce.

Karpacz to jedynie jedno z wielu miast, w których można odczuć natłok turystów. Podoba sytuacja dotyczy również kurortów nadmorskich. W innym artykule pisaliśmy o dramatycznych warunkach, jakie panują w Kołobrzegu. Maseczki można zobaczyć najczęściej jedynie w hotelach.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >