Turysci.pl
samolot

fot. Twitter/ kenny70

Polak wyproszony z samolotu. "3 h dłużej w samolocie dla około 300 osób"

23 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polak został wyproszony z samolotu po tym, jak awanturując się ściągnął maseczkę i głośno wyrażał swoje poglądy. Jak sam przyznał, był pijany. Świadek zdarzenia, który całą sytuację opisał na Twitterze, poinformował, że samolot zrobił przystanek w Rejkiawiku, by wysadzić niesfornego pasażera.

22 grudnia na Twitterze pojawiło się nagranie przedstawiające incydent w samolocie. Polak stał przed swoim miejscem bez maseczki, krzyczał i żywo gestykulował. W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat decyzji kapitana samolotu.

calvin-hanson-POqJeWrVfnU-unsplash (1)

Planujesz podróż w Wigilię? Lepiej uważaj, synoptycy zapowiadają zimowe utrudnienia

CZYTAJ DALEJ

Polak wyrzucony z samolotu w Rejkiawiku

Nagranie zostało opublikowane przez innego pasażera, który znajdował się blisko awanturującego Polaka. Jak sam stwierdził, jego zdaniem wysadzenie współpasażera nie było konieczne.

— Niestety byłem świadkiem międzylądowania w Rejkiawiku i wysadzenia rodaka, który… w mojej ocenie nie był agresywny i nie było to konieczne, ale kapitan podjął już decyzję. W efekcie - 3 godz. dłużej w samolocie dla około 300 osób. Czy zasadnie? Sami oceńcie — napisał świadek zdarzenia na Twitterze.

Na nagraniu widać, jak polski pasażer bez maseczki krzyczy i zagaduje innych podróżnych. W pewnym momencie sam przyznaje, że jest nietrzeźwy.

Wkrótce ten sam pasażer opublikował kolejny film, na którym widać, jak podczas międzylądowania w Rejkiawiku Polak zostaje wyprowadzony z samolotu przez ochroniarzy.

Na Twitterze rozgorzała gorąca dyskusja na temat zasadności decyzji kapitana. Wielu komentujących stwierdziła, że była ona słuszna i wynikała z procedur i troski o bezpieczeństwo pasażerów.

— Oczywiście, że słusznie. Kapitan odpowiada za ludzi zamkniętych w aluminiowej rurze ze skrzydłami, lecącej 10 km nad ziemią. Gdy traci się kontrolę nad zachowaniem chociaż jednej, jest to poważne zagrożenie dla reszty, a to zagrożenie należy natychmiast usunąć. Kropka — skomentował jeden z użytkowników Twittera.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >