Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Połączenia do Londynu i Ukrainy z Łodzi przeniesione z powodów epidemicznych
Ania Radke
Ania Radke 12.04.2021 19:08

Połączenia do Londynu i Ukrainy z Łodzi przeniesione z powodów epidemicznych

łódź lotnisko
fot. Pixabay/ RainerPrang

Lotnisko w Łodzi miało od marca obsługiwać pierwsze loty do Ukrainy, a także przywrócić połączenia do Londynu. Niestety, na drodze do realizacji tego planu ponownie stanęła pandemia koronawirusa, przez którą konieczne było ponowne przełożenie startu samolotów na tych trasach.

Łódzkie lotnisko po raz kolejny zostało bez swoich regularnych przewoźników. Pod koniec marca miały wystartować loty na niektórych trasach, jednak z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem okazało się to niemożliwe.

Lotnisko w Łodzi bez lotów do Ukrainy i Londynu

29 marca miał odbyć się lot inauguracyjny do Kijowa na lotnisko Boryspol. Ponadto 30 kwietnia miały wystartować loty do Lwowa obsługiwane przez linię SkyUp. Jak się jednak okazało, na regularne loty w tym kierunku trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Z powodów epidemicznych linia lotnicza SkyUp przesunęła inaugurację połączenia z Łodzi do Kijowa na 2 czerwca, a z Łodzi do Lwowa na 4 czerwca - przekazała „Wyborczej" Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka Portu Lotniczego im. Reymonta w Łodzi.

Władze portu liczą jednak, że przewoźnik wkrótce zdecyduje się na uruchomienie tych połączeń. SkyUp jeszcze przed epidemią koronawirusa był jednym z najprężniej rozwijających się przewoźników w Ukrainie, który tym roku planował ekspansję w Europie - według planu uruchomi 60 nowych tras do 21 krajów.

Jak przekazała „Wyborczej" Anna Midera, prezes spółki zarządzającej łódzkim lotniskiem, przewoźnik nie ma zamiaru zaprzestać latania, nawet jeśli pojawią się nowe obostrzenia, ponieważ zależy mu na rozwoju oraz zdobyciu mocnej pozycji w Europie.

Nie zostaną również szybko wznowione połączenia do Londynu, obsługiwane przez Ryanaira. Jak można sprawdzić na stronie, najwcześniejszy lot można zarezerwować na 3 maja. W tym samym miesiącu teoretycznie mają zostać wznowione również połączenia do East Midlands i do Dublina.

Według planu 1 lipca uruchomione mają zostać również uruchomione loty do włoskiej miejscowości Forli, obsługiwane przez Lumiwings, oraz z ewentualną przesiadką do Trapani na Sycylii. Ponadto z łódzkiego lotniska od 29 czerwca mają zacząć latać samoloty Voyage Air do Warny w Bułgarii.

Latem pasażerowie latający z tego lotniska będą mogli polecieć lotem czarterowym do Burgas (Bułgaria), Antalyi i Bodrum (Turcja), a także na greckie wyspy Kretę (Heraklion), Korfu, Rodos i Zakynthos.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza

Tagi: Londyn lot