Turysci.pl
receptionists-g814ae3f72 1280

fot. Pixabay/ Rodrigo_SalomonHC

Polacy zaczęli rezerwować noclegi na Sylwestra. Królują regiony górskie

29 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polacy zaczęli już rezerwować sylwestrowe wyjazdy. Świadczy stale rosnąca liczba zapytań o wolne noclegi na ostatnie dni grudnia 2021 r. - wynika z danych portalu Nocowanie.pl.

Polacy w większości spędzali zeszłoroczny Sylwester w domach, ze względu na ograniczenia związane z pandemią. W tym roku turyści zaczęli planować sylwestrowy wypoczynek dużo wcześniej.

- Z naszych obserwacji wynika, że Polacy nie tylko wydłużają wakacje na jesienne miesiące, ale coraz odważniej planują zimowe wyjazdy. Wrzesień to najlepsza pora na zarezerwowanie miejsca na sylwestra! – mówi Kamila Miciuła – Szlachta z portalu Nocowanie.pl.

mountains-g460ef23de 1280

Wypadek w rejonie Nosala. Turysty nie udało się uratować

CZYTAJ DALEJ

Polacy zaczęli planować sylwestra

Według danych portalu Nocowanie.pl liczba zapytań o wolne noclegi na ostatnie dni grudnia 2021 r. stanowią już prawie 70% ogółu wysyłanych przez turystów wiadomości z pytaniami o dostępne terminy w tym miesiącu.

Warto przypomnieć, że 31 grudnia wypada w tym roku w piątek i można wtedy wziąć urlop lub odebrać wolny dzień za Boże Narodzenie (25 grudnia to sobota). Polacy również bardzo chętnie korzystają również z opcji przedłużania pobytu.

Według danych portalu część turystów zakwaterowania na sylwestra poszukuje już od 25 grudnia. Najwięcej osób planuje jednak trzydniowe pobyty od czwartku 30 grudnia, z zamiarem powrotu do domu w Nowy Rok.

Najbardziej oblegane będą góry

Wybór górskich kierunków nie jest żadnym zdziwieniem, ponieważ można połączyć huczne zakończenie roku z szaleństwami na stoku. Króluje województwo małopolskie, gdzie wysłano ponad połowę (55%) wszystkich zapytań o wolne noclegi pomiędzy 27 a 31 grudnia 2022.

Oczywiście największym zainteresowaniem w Małopolsce cieszy się Zakopane, gdzie już teraz trzeba się pospieszyć z rezerwacją noclegu. Tuż za nim znalazły się Białka Tatrzańska, Kościelisko, Szczawnica, Krynica-Zdrój, Poronin, Bukowina Tatrzańska oraz Krościenko nad Dunajcem.

Później w rankingu województw znalazło się województwo dolnośląskie (19%). Tam najpopularniejszą lokalizacją na sylwestra jest Karpacz, który w skali kraju zajmuje drugie miejsce, a następnie Szklarska Poręba, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Stronie Śląskie, Jelenia Góra, Świeradów-Zdrój, Szczytna oraz Zieleniec.

Podium zamyka województwo śląskie (16%), gdzie największą popularnością cieszą się Szczyrk i Wisła. Później w rankingu znalazły się Żywiec, Brenna, Istebna, Ustroń, Korbielów, Międzybrodzie Bialskie, Zwardoń oraz Międzybrodzie Żywieckie.

Sylwester 2021

fot. materiały prasowe portalu Nocowanie.pl

Według specjalistów portalu Nocowanie.pl wrzesień oraz październik to najlepsza pora na planowanie sylwestra poza domem, ponieważ można wtedy spokojnie przejrzeć oferty w godnych zaufania portalach noclegowych, nawiązać kontakt z właścicielem obiektu oraz sprawdzić wiarygodność oferty.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >