Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Polacy uziemieni w USA. Zachowanie PLL LOT wywołało oburzenie
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 19.05.2023 11:02

Polacy uziemieni w USA. Zachowanie PLL LOT wywołało oburzenie

Lotnisko w Los Angeles
Fot. PATRICK T. FALLON/AFP/East News

Jak podał portal tvn24.pl, przez usterkę samolotu Polacy nie wylecieli w czwartek z Los Angeles do Warszawy. Firma pozostawiła rodaków na lotnisku bez jedzenia i picia. Ostatecznie lot został przełożony na piątek. Rozgoryczeni pasażerowie nie kryli słów oburzenia.

Pasażerowie czwartkowego lotu z Los Angeles do Warszawy zawiadomili Kontakt 24 na temat zamieszania na lotnisku w Kaliforni. Podróż Polaków została odwołana i nie wiadomo było, co dalej z pasażerami. 

“Na lotnisku chaos, nikt nic nie wie”

Pasażerowie wracający z Los Angeles do Warszawy mieli bardzo stresującą sytuację na lotnisku w Kalifornii. “Z powodu awarii samolotu polscy turyści z biura Rainbow oraz inni pasażerowie PLL LOT do Warszawy na noc zostali na lotnisku w Los Angeles bez noclegu, jedzenia i picia” - napisał na Kontakt 24 pan Mariusz. 

“Na lotnisku chaos, nikt nic nie wie” - dodał inny pasażer. Według redakcji TVN, chodziło o lot o numerze LO22. Pasażerowie przez pierwsze kilka godzin nie otrzymali informacji, co dalej.

Oburzeni Polacy na lotnisku w Los Angeles

“Zwodzenie pasażerów co 30 minut, że już wylatujemy i tak przez pięć godzin, po czym lot został przełożony na dzień następny (...), nikt nic nie wie, komunikaty podawane ustnie” - czytamy w relacji pana Pawła.

“Były zapewnienia LOT-u o zagwarantowaniu noclegu i transportu do noclegowni, po czym wycofanie się z tej deklaracji i pozostawienie pasażerów na lotnisku z zamkniętymi restauracjami” - dodał pasażer. Ostatecznie Polacy zostali przetransportowani do hotelu, a lot przełożono na piątek. 

Usterka samolotu powodem do przełożonego lotu

Portal tvn24.pl skontaktował się z rzecznikiem Polskich Linii Lotniczych LOT, Krzysztofem Moczulskim w tej sprawie. - Samolot miał usterkę oprogramowania. Trzeba było wgrać nowe oprogramowanie. Niestety zajęło to dłużej, niż sądzono i załodze skończył się czas pracy. Stąd lot został przełożony na dzień następny, czyli dziś - czytamy.

Piątkowy wylot z Los Angeles został przełożony na 21:30 polskiego czasu. Podróżując poza Strefę Schengen pamiętajmy o ważnym paszporcie oraz o dokonaniu wszelkich formalności z nim związanych. Niedawno 41-letni ojciec z 12-letnią córką, którzy mieli lecieć do Londynu nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu, gdyż dziewczynka nie miała aktywnego paszportu. 

Za: tvn24.pl

Tagi: Góry Alpy