Turysci.pl
polacy na lotnisku

fot. Pixabay/ Free-Photos

Polacy utknęli na Dominikanie. Od 40 godzin czekają na powrót do domu

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polacy, którzy mieli wylecieć z Dominikany już 2 dni temu, wciąż czekają na samolot powrotny. Chodzi o pasażerów lotu czarterowego z Punta Cana do Katowic. Przewoźnik wydał oświadczenie.

Polacy czekają na wylot z Dominikany do Katowic od ponad 40 godzin. Ich lot obsłużyć miał Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT, jednak z powodu usterki samolot nie wyleciał z lotniska.

Polacy na powrót do domu czekają już drugi dzień

Samolot miał odlecieć z Dominikany dwa dni temu jednak od tego czasu jest nieustannie przekładany. Informację o usterce przekazał portalowi Pasazer.com czytelnik.

Jak zawiadomił czytelnik portalu Pasazer.com, samolot SP-LRE najpierw zepsuł się w już Katowicach, skąd pasażerowie odlecieli samolotem zastępczym po około siedmiu godzinach opóźnienia.

Następnie dreamliner miał zabrać pasażerów z Punta Cana do Katowic, ale niestety zepsuł się na Dominikanie. Samolot miał wylądować w Katowicach 15 kwietnia o 7:40, niestety do tej pory nawet nie wystartował z Punta Cana – dodał.

Nieoficjalnie Polacy nie wlecą swobodnie do UK

Nieoficjalnie: 17 maja UK poluzuje restrykcje graniczne. Na zielonej liście rzekomo 8 krajów

CZYTAJ DALEJ

Jak czytamy, przyczyną opóźnienia jest usterka hamulców dreamlinera. Niezbędna część została już jednak przywieziona ze Stanów Zjednoczonych, a po dokonaniu czynności celnych, mechanicy przystąpili do naprawiania maszyny. Jak jednak poinformowali później, czynności mogą się przedłużyć.

Mechanicy sygnalizują nam, że czynności mogą się przedłużyć. Najważniejsze dla nas jest przywiezienie pasażerów do Katowic, stąd decyzja o wysłaniu samolotu zastępczego, który wystartował o godzinie 13 z Warszawy – informuje biuro prasowe przewoźnika.

Rzecznik prasowy LOT-u poinformował, że pasażerowie na lotnisku, których lot został opóźniony, otrzymali na koszt firmy dwa posiłki. Po decyzji o przełożeniu rejsu zostali przetransportowani do hotelu.

Pasażerowie w hotelu oczekują do odlotu samolotu SP-LRH, którego lądowanie w Punta Cana przewidywane jest o 16:40 czasu lokalnego, czyli o 22.40 czasu polskiego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Pasażer.com

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >