Turysci.pl
polacy na lotnisku

fot. Pixabay/ Free-Photos

Polacy utknęli na Dominikanie. Od 40 godzin czekają na powrót do domu

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polacy, którzy mieli wylecieć z Dominikany już 2 dni temu, wciąż czekają na samolot powrotny. Chodzi o pasażerów lotu czarterowego z Punta Cana do Katowic. Przewoźnik wydał oświadczenie.

Polacy czekają na wylot z Dominikany do Katowic od ponad 40 godzin. Ich lot obsłużyć miał Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT, jednak z powodu usterki samolot nie wyleciał z lotniska.

Polacy na powrót do domu czekają już drugi dzień

Samolot miał odlecieć z Dominikany dwa dni temu jednak od tego czasu jest nieustannie przekładany. Informację o usterce przekazał portalowi Pasazer.com czytelnik.

Jak zawiadomił czytelnik portalu Pasazer.com, samolot SP-LRE najpierw zepsuł się w już Katowicach, skąd pasażerowie odlecieli samolotem zastępczym po około siedmiu godzinach opóźnienia.

Następnie dreamliner miał zabrać pasażerów z Punta Cana do Katowic, ale niestety zepsuł się na Dominikanie. Samolot miał wylądować w Katowicach 15 kwietnia o 7:40, niestety do tej pory nawet nie wystartował z Punta Cana – dodał.

Nieoficjalnie Polacy nie wlecą swobodnie do UK

Nieoficjalnie: 17 maja UK poluzuje restrykcje graniczne. Na zielonej liście rzekomo 8 krajów

CZYTAJ DALEJ

Jak czytamy, przyczyną opóźnienia jest usterka hamulców dreamlinera. Niezbędna część została już jednak przywieziona ze Stanów Zjednoczonych, a po dokonaniu czynności celnych, mechanicy przystąpili do naprawiania maszyny. Jak jednak poinformowali później, czynności mogą się przedłużyć.

Mechanicy sygnalizują nam, że czynności mogą się przedłużyć. Najważniejsze dla nas jest przywiezienie pasażerów do Katowic, stąd decyzja o wysłaniu samolotu zastępczego, który wystartował o godzinie 13 z Warszawy – informuje biuro prasowe przewoźnika.

Rzecznik prasowy LOT-u poinformował, że pasażerowie na lotnisku, których lot został opóźniony, otrzymali na koszt firmy dwa posiłki. Po decyzji o przełożeniu rejsu zostali przetransportowani do hotelu.

Pasażerowie w hotelu oczekują do odlotu samolotu SP-LRH, którego lądowanie w Punta Cana przewidywane jest o 16:40 czasu lokalnego, czyli o 22.40 czasu polskiego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Pasażer.com

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >