Turysci.pl
Gdańsk

fot. Pixabay/ Makalu

Polacy ruszyli na długi weekend. Hotele pełne, tłumy na trasie, policja w gotowości

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ruch na autostradzie A1 w kierunku Gdańska na początku długiego weekendu był wzmożony. Polacy ruszyli na długo wyczekiwaną czerwcówkę, czyli pierwszy moment, kiedy możemy odpocząć po długotrwałym lockdownie.

Gdańsk jest jednym z najpopularniejszych kierunków podczas tegorocznego długiego weekendu czerwcowego. Widać to szczególnie na drogach - od wczoraj ruch na drogach nad morze jest wzmożony.

Turyści tłumnie ruszyli do Gdańska

Polacy tłumnie ruszyli na długi weekend, co można zobaczyć szczególnie na drogach - wzmożony ruch widać na nagraniu przygotowanym przez WP. W pełnej gotowości są już funkcjonariusze policji, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem w miejscach najbardziej obleganych.

- Dzisiaj rusza akcja "bezpieczny weekend", która potrwa do 6 czerwca - mówi w rozmowie z WP nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

- W tym czasie na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów, dlatego policjanci ruchu drogowego będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach Gdańska, wykorzystując w tym celu m.in. ręczne mierniki prędkości - tłmaczy.

kaputas-2519481 1280

Turcja znosi obowiązek testowania dla zaszczepionych i ozdrowieńców

CZYTAJ DALEJ

Jak dodała, policjanci czuwać będą również nad bezpieczeństwem w miejscach wypoczynku, takich jak rejon pasa nadmorskiego, parki, czy skwery.

Akcja ma dotyczyć nie tylko kierowców, ale również pieszych, ze względu na nowe przepisy w ruchu drogowym, które weszły w życie od 1 czerwca.

Według badań, na które powołuje się WP, co trzeci Polak planuje wyjazd na długi weekend czerwcowy, z czego 96 proc. planuje pozostanie w Polsce.

Według danych Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej obłożenie hoteli nad Bałtykiem przekroczyło 80 procent, a w niektórych obiektach nie ma już wolnych miejsc.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >