Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Polacy nie chcą siedzieć w domach w przerwie świątecznej. Te trzy kierunki będą cieszyły się olbrzymią popularnością
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 07.12.2023 18:29

Polacy nie chcą siedzieć w domach w przerwie świątecznej. Te trzy kierunki będą cieszyły się olbrzymią popularnością

Hiszpania
fot. DAVIDALCA / Shutterstock

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym wielu gospodarstwach domowych już powoli zaczynają się przygotowania. Nie wszyscy jednak planują spędzić ten okres w Polsce. Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na zagraniczny wyjazd. 

Z analizy Kiwi.com jasno wynika, dokąd wybierzemy się na święta. 

Święta Bożego Narodzenia poza domem

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej. Udając się np. do hotelu nie trzeba martwić się przygotowaniami potrwa, sprzątaniem domu czy  długą listą zakupów. 

W ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu i energii, a świąteczny czas będziemy mogli spędzić w gronie bliskich. Jak się okazuje, jest kilka kierunków zagranicznych, które szczególnie przypadły do gustu Polakom. 

Zagraniczne wyjazdy Polaków na święta

Jak podaje portal Kiwi.com, jedna z wiodących wyszukiwarek tanich lotów, najwięcej klientów jako termin rozpoczęcia swojej podróży wybrało 22 grudnia. W wigilię, tj. 24 grudnia również nie zabraknie podróżnych na lotniskach. 

Średnio maksymalnie za loty w okresie świątecznym Polacy wydali 100 euro. Ze względu na to, że w zimie nie ma typowego sezonu turystycznego, ceny usług hotelarskich są niższe niż np. latem, stąd też wiele osób decyduje się na wyjazdy właśnie w tym okresie. 

Dokąd Polacy wybiorą się podczas przerwy świąteczno-noworocznej?

Jak wynika z analizy Kiwi.com, na pierwszym miejscu wśród świąteczno-noworocznych wyjazdów znalazła się Hiszpania. Tuż za nią na podium uplasowały się Włochy, a na miejscu trzecim Wielka Brytania.

Co ciekawe, w rankingu znalazły się też Norwegia, Francja, Niemcy, Malta, Grecja czy Turcja. Jednym z najpopularniejszych połączeń będzie rejs z Warszawy do Paryża, Wiednia, Barcelony i Mediolanu. Co drugi klient Kiwi.com planuje zostać w miejscu docelowym ok. trzech dni, a co piąty ok. tygodnia. 

Przypomnijmy, że Hiszpania jest też najpopularniejszym kierunkiem wśród Polaków nie tylko w przerwie świątecznej, ale w całym grudniu.