Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Dziesiątki tysięcy Polaków postawiły w grudniu na jeden kierunek. Bilety sprzedają się na pniu
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 07.12.2023 14:19

Dziesiątki tysięcy Polaków postawiły w grudniu na jeden kierunek. Bilety sprzedają się na pniu

Turyści
Fot.Shutterstock/davide bonaldo

Rok 2023 okazał się niezwykle owocny dla europejskiego kraju. W grudniu aż o 14,2 procent wzrosła rok do roku liczba zarezerwowanych miejsc w samolotach. W dużej mierze to zasługa turystów z Polski.

Jak wynika z analizy organizacji Turespaña, na którą powołuje się portal Schengen Visa Info, podróżnych przybędzie łącznie 8,1 miliona.

Polacy stawiają na ten kierunek zimą

Polacy coraz chętniej podróżują za granicę i choć niektórzy preferują odległe, nieznane kierunki, to nie brakuje takich, którzy stawiają na popularne miejsca w Europie. Bez wątpienia jednym z nich jest słoneczna Hiszpania. W ubiegłym roku odwiedziła ją rekordowa liczba turystów z Polski - było ich ponad 1,5 mln. Z roku na rok przybywa ich coraz więcej.

Hiszpania to jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdowych i turyści przylatują tam nie tylko w sezonie letnim, ale jak się okazuje też jesienno-zimowym. Temu wyborowi sprzyja chociażby szeroki wachlarz regionów, w których można wypoczywać, a miejsc do zwiedzania i różnych atrakcji jest całe mnóstwo. 

Prawie 100 procent więcej samolotów z Polski do Hiszpanii

Jak wskazuje analiza organizacji Turespaña, w grudniu br. do Hiszpanii przybędzie jeszcze więcej turytów. Wśród nich na pierwszym miejscu są Polacy. W tym roku program lotniczy jest o 90,7 procent większy niż rok temu. Na drugim miejscu znalazły się Czechy (46,2 procent), a na trzecim Stany Zjednoczone (27,2 procent).

Przedstawiciele branży turystycznej w Hiszpanii oceniają, że obecny miesiąc będzie naprawdę udany. Co więcej, taki sam będzie z resztą cały czwarty kwartał. 

Wśród Polaków królują Wyspy Kanaryjskie

Narodowy Instytut Statystyczny opracował badania FRONTUR, które przedstawiają, ilu Polaków jest zainteresowanych wycieczkami do Hiszpanii. Z analizy wynika, że tylko w siedmiu pierwszych miesiacach br. poleciało tam ponad milion turystów z Polski. Najczęściej wybierali rejony takie jak: Wyspy Kanaryjskie, Andaluzja, Baleary, Katalonię i Wspólnotę Walencką.