Turysci.pl
Słowenia

fot. Pixabay/ ivabalk

Polacy mogą podróżować do Słowenii bez ograniczeń. Wyjątkiem podróżni z dwóch województw

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Słowenia od 5 czerwca zniosła wszelkie wymogi wjazdowe dla Polaków. Nie jest już konieczne wykonanie testów na koronawirusa przed przyjazdem do tego kraju ani odbycie kwarantanny. Wyjątek stanowią mieszkańcy dwóch województw.

Słowenia dołącza do krótkiej listy państw, gdzie można podróżować bez żadnych ograniczeń. Niestety, mieszkańcy Wielkopolski i Opolszczyzny na razie nie będą mogli skorzystać z ułatwienia w podróżowaniu.

Słowenia wpuści Polaków bez ograniczeń. Wyjątkiem podróżni z Wielkopolski i Opolszczyzny

Słowenia, podobnie jak wiele państw europejskich, od początku pandemii wielokrotnie i regularnie zmieniała swoje przepisy wjazdowe, również dla podróżnych z Polski.

Do niedawna, aby wjechać na terytorium Słowenii, konieczne było wykonanie testu PCR nie wcześniej niż 72 h przed podróżą.

Wszystko zmieniło się jednak wczoraj, czyli 5 czerwca, od kiedy obostrzenia już nas nie dotyczą, a granicę przekroczyć można bez żadnych dodatkowych dokumentów.

giewont

Piorun uderzył w krzyż na Giewoncie. Zdjęcie jest hitem sieci

CZYTAJ DALEJ

Nowe zasady dotyczą jednak tylko podróżnych z 14 województw -przyjezdni z województwa opolskiego i wielkopolskiego, nadal muszą wykonać test PCR lub HAG, nie wcześniej niż 48 h przed podróżą.

Jeżeli podróżni z tych dwóch województw nie przedstawią negatywnego wyniku testu, zobowiązani są do odbycia kwarantanny.

Dozwolony jest wjazd bez kwarantanny i obowiązku przedłożenia negatywnego wyniku testów dla mieszkańców wszystkich województw Polski, za wyjątkiem opolskiego i wielkopolskiego – czytamy w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Z obostrzeń zwolnione są jednak osoby zaszczepione przeciw Covid-19, ozdrowieńcy, a także osoby do 15. roku życia. Zasada ta obowiązuje niezależnie od województwa, z którego przyjeżdżają.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >