Gdzie kręcono "U Pana Boga w ogródku"? Turyści nawet nie wiedzą
Polacy przyjeżdżając do Supraśla, nie zdają sobie sprawy z tego, że wiele miejsc stało się scenerią dla kultowego filmu. Turyści zwykle słyszą o Tykocinie, gdzie nagrywano część scen, ale o tej miejscowości nie wiedzą. Nic dziwnego, skoro nawet lokalne władze nie chwalą się tą informacją i próbują zaciekawić przyjezdnych.
- Nie oglądałam tego filmu - przyznaje szczerze wiceburmistrz Supraśla Barbara Piekarska w rozmowie z Kurierem Porannym. - Nie rozmawialiśmy w urzędzie o tym, że ten film można by było wykorzystać do promocji Supraśla - dodaje.
Polacy przyjeżdżają do uzdrowiska
Supraśl ma ogromny potencjał, lecz jakby zapomniał o przygodach filmowych. Nieskażone otoczenie i świeże powietrze są niezwykłym walorem tego małego miasta. Bogate złoża borowin i otoczenie obszarów chronionych pomogły miastu zdobyć status uzdrowiska. To nadało główny kierunek rozwojowi turystyki, obok ukazania tradycji prawosławnych w muzeum ikon.
Komisariat policji, w którym mieściło się centrum dowodzenia komisarza granego przez Andrzeja Zaborskiego, to obecna siedziba Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Droga do domu policjanta była często pokazywana, a przechodził on ulicą 3-go maja. Królowy Most został stworzony z różnych miejsc, czasem znacznie od siebie oddalonych, lecz warto pamiętać także o tym.
"U Pana Boga w Ogródku" pojawił się w kinach w 2007 r. jako kontynuacja historii z komedii "U Pana Boga za Piecem" z 1998 r. W 2009 r. powstała 3 część o tytule "U Pana Boga za Miedzą". Cała seria zawiera sceny nakręcone w Supraślu, na ulicach, w budynkach, a nawet na ścieżce rowerowej. W przewodnikach po okolicy zwykle nic o tym nie ma, lecz pytając w informacji turystycznej, na pewno uzyskamy odpowiedź na wszystkie pytania.
Źródło: Kurier Poranny