Polacy nie wiedzą o Supraślufot. U Pana Boga w ogródku/ Jacek Bromski/ Telewizja Polska - Telewizyjna Agencja Produkcji Teatralnej i Filmowej/ screen

Gdzie kręcono "U Pana Boga w ogródku"? Turyści nawet nie wiedzą

Polacy odwiedzają miasteczka i wsie, w których kręcono "U Pana Boga w Ogródku", ale nie zawsze o tym wiedzą. Malownicze krajobrazy i swojski klimat nie były udawane. Drewniane budynki stoją tam do dzisiaj.

Polacy przyjeżdżając do Supraśla, nie zdają sobie sprawy z tego, że wiele miejsc stało się scenerią dla kultowego filmu. Turyści zwykle słyszą o Tykocinie, gdzie nagrywano część scen, ale o tej miejscowości nie wiedzą. Nic dziwnego, skoro nawet lokalne władze nie chwalą się tą informacją i próbują zaciekawić przyjezdnych.

- Nie oglądałam tego filmu - przyznaje szczerze wiceburmistrz Supraśla Barbara Piekarska w rozmowie z Kurierem Porannym. - Nie rozmawialiśmy w urzędzie o tym, że ten film można by było wykorzystać do promocji Supraśla - dodaje.

Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataStraty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataCzytaj dalej

Polacy przyjeżdżają do uzdrowiska

Supraśl ma ogromny potencjał, lecz jakby zapomniał o przygodach filmowych. Nieskażone otoczenie i świeże powietrze są niezwykłym walorem tego małego miasta. Bogate złoża borowin i otoczenie obszarów chronionych pomogły miastu zdobyć status uzdrowiska. To nadało główny kierunek rozwojowi turystyki, obok ukazania tradycji prawosławnych w muzeum ikon.

Komisariat policji, w którym mieściło się centrum dowodzenia komisarza granego przez Andrzeja Zaborskiego, to obecna siedziba Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Droga do domu policjanta była często pokazywana, a przechodził on ulicą 3-go maja. Królowy Most został stworzony z różnych miejsc, czasem znacznie od siebie oddalonych, lecz warto pamiętać także o tym.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Ile zarabia Magdalena Ogórek? Kwoty robią naprawdę olbrzymie wrażenie

"U Pana Boga w Ogródku" pojawił się w kinach w 2007 r. jako kontynuacja historii z komedii "U Pana Boga za Piecem" z 1998 r. W 2009 r. powstała 3 część o tytule "U Pana Boga za Miedzą". Cała seria zawiera sceny nakręcone w Supraślu, na ulicach, w budynkach, a nawet na ścieżce rowerowej. W przewodnikach po okolicy zwykle nic o tym nie ma, lecz pytając w informacji turystycznej, na pewno uzyskamy odpowiedź na wszystkie pytania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość
  2. 22 maja to bardzo ważna data nie tylko dla zwierząt. Świętujecie razem z nimi?
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Smutna wiadomość dotarła do polskich mediów. Nie żyje prawdziwa legenda. Przegrała z groźną chorobą

Źródło: Kurier Poranny

Następny artykuł