Turysci.pl
Polacy nie wiedzą o Supraślu

fot. U Pana Boga w ogródku/ Jacek Bromski/ Telewizja Polska - Telewizyjna Agencja Produkcji Teatralnej i Filmowej/ screen

Gdzie kręcono "U Pana Boga w ogródku"? Turyści nawet nie wiedzą

22 Maja 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Polacy odwiedzają miasteczka i wsie, w których kręcono "U Pana Boga w Ogródku", ale nie zawsze o tym wiedzą. Malownicze krajobrazy i swojski klimat nie były udawane. Drewniane budynki stoją tam do dzisiaj.

Polacy przyjeżdżając do Supraśla, nie zdają sobie sprawy z tego, że wiele miejsc stało się scenerią dla kultowego filmu. Turyści zwykle słyszą o Tykocinie, gdzie nagrywano część scen, ale o tej miejscowości nie wiedzą. Nic dziwnego, skoro nawet lokalne władze nie chwalą się tą informacją i próbują zaciekawić przyjezdnych. 

- Nie oglądałam tego filmu - przyznaje szczerze wiceburmistrz Supraśla Barbara Piekarska w rozmowie z Kurierem Porannym. - Nie rozmawialiśmy w urzędzie o tym, że ten film można by było wykorzystać do promocji Supraśla - dodaje.

Polacy przyjeżdżają do uzdrowiska

Supraśl ma ogromny potencjał, lecz jakby zapomniał o przygodach filmowych. Nieskażone otoczenie i świeże powietrze są niezwykłym walorem tego małego miasta. Bogate złoża borowin i otoczenie obszarów chronionych pomogły miastu zdobyć status uzdrowiska. To nadało główny kierunek rozwojowi turystyki, obok ukazania tradycji prawosławnych w muzeum ikon.

Komisariat policji, w którym mieściło się centrum dowodzenia komisarza granego przez Andrzeja Zaborskiego, to obecna siedziba Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Droga do domu policjanta była często pokazywana, a przechodził on ulicą 3-go maja. Królowy Most został stworzony z różnych miejsc, czasem znacznie od siebie oddalonych, lecz warto pamiętać także o tym.

"U Pana Boga w Ogródku" pojawił się w kinach w 2007 r. jako kontynuacja historii z komedii "U Pana Boga za Piecem" z 1998 r. W 2009 r. powstała 3 część o tytule "U Pana Boga za Miedzą". Cała seria zawiera sceny nakręcone w Supraślu, na ulicach, w budynkach, a nawet na ścieżce rowerowej. W przewodnikach po okolicy zwykle nic o tym nie ma, lecz pytając w informacji turystycznej, na pewno uzyskamy odpowiedź na wszystkie pytania.

Źródło: Kurier Poranny

Źródło: Kurier Poranny

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >