Turysci.pl
pogoda fala upałów

Fot. Pixabay.com/geralt

Olbrzymia fala upałów. Nikt się nie spodziewał. W niektórych regionach za granicą nawet 50 st., historyczna chwila

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pogoda w Australii niebywale zaskakuje. Według synoptyków to najgorętszy listopad w historii kraju. Eksperci prognozują, że miejscami temperatura przekroczy nawet 50 stopni Celsjusza. Tak olbrzymiej fali upałów nikt się nie spodziewał. Zgodn

Chociaż pogoda w Polsce już od wielu dni nie zachwyca i zbliżająca się zima coraz bardziej daje o sobie znać, skrajne odmienne warunki panują na innym kontynencie. Prognozy synoptyków wskazują na to, że w Australii listopad zapowiada się najgorętszym okresem w historii. Miejscami temperatura ma przekroczyć nawet 50 stopni Celsjusza. O szczegółach informuje portal Onet.pl.

Pogoda w Australii prawdopodobnie zaskakuje wszystkich. Chociaż listopad na kontynencie okazał się bardzo gorącym miesiącem, synoptycy prognozują, że rekordowe temperatury dopiero się zbliżają. W najbliższy weekend miejscami temperatura może przekroczyć nawet 50 stopni Celsjusza. Tak olbrzymiej fali upałów nikt się nie spodziewał, jak sugeruje Onet.pl.

Pogoda w Australii wywołuje szok. Synoptycy prognozują rekordowe temperatury w weekend

Obecnie Australia jest rajem dla miłośników bardzo wysokich temperatur. Olbrzymia fala upałów, która nawiedziła kraj, zaskoczyła jednak nawet mieszkańców. W weekend mają paść rekordowe temperatury przekraczające 50 stopni Celsjusza. Tak gorącego listopada się nie spodziewano.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Onet.pl w najbliższy piątek 27 listopada w Australii termometry wskażą nawet od 45 stopni Celsjusza w miastach do 50 stopni w strefach pozamiejskich. Fala upału najbardziej da o sobie znać w Australii Południowej, Wiktorii oraz Nowej Południowej Walii.

Tak rekordowe upały to efekt obszaru wyżu, który pojawił się nad morzem Tasmana u wybrzeży Nowej Południowej Walii i Wiktorii. Jak donosi portal Onet.pl, synoptycy z Biura Meteorologii prognozują, że wysokie temperatury utrzymają się przez kilka dni – co najmniej do środy 2 grudnia.

– Zasadniczo zbliżamy się do rekordów za listopad w wielu miejscach – słowa Matthew Bassa głównego meteorologa kraju cytuje Onet.pl.

Gdzie nadal jest słoneczna pogoda? Turyści wyjeżdżają w cieplejszych kierunkach

Obecnie pogoda w Polsce nie rozpieszcza, dlatego turyści szukają cieplejszych kierunków, w których będą mogli spędzić okres jesienno-zimowy, wygrzewając się na plaży. Na podstawie dotychczasowych wyjazdów wczasowiczów, wyłonić już można kilka popularnych regionów, w których bawią się między innymi gwiazdy.

Innym egzotycznym kierunkiem, który przyciąga teraz wczasowiczów, jest Meksyk, gdzie temperatury przekraczają 25 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że właśnie tam wybrała się była Miss Polonia Marcelina Zawadzka wraz z Natalią Siwiec i jej rodziną. Modelka niedawno publikowała zdjęcia z luksusowego kurortu.

Przypominamy, że z listy zakazu lotów wykreślono Argentynę, gdzie także temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów weszło w życie wraz z dzisiejszym dniem tj. 25 listopada. Chociaż Polacy przygotowują się już do zimy, nadal pozostaje wiele regionów, w których można chodzić w strojach kąpielowych.

Trudno jednak znaleźć obecnie tak upalne regiony jak Australia. W tym samym czasie w Rosji zapanował ekstremalny chłód, który również zaskoczył mieszkańców, pozbawiając tysiące ludzi dostępu do prądu, ogrzewania oraz wody. Miejscami władze wprowadziły stan wyjątkowy.

1. Śnieg na wyspie wiecznej wiosny. Niebywały widok w europejskim, turystycznym raju2. Jeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polują3. Tysiące Polaków grozi strajkiem i wyjściem na ulice. Wszystko przez zakaz na ferie, górale tracą cierpliwość

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o skandalu z udziałem Polaka, który miał miejsce w Hiszpanii. Do akcji wkroczyła policja, która podjęła odpowiednie działania wobec wczasowicza. O szczegółach możecie dowiedzieć się z tego tekstu.

Źródło: Onet.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >