pogoda fala upałówFot. Pixabay.com/geralt

Olbrzymia fala upałów. Nikt się nie spodziewał. W niektórych regionach za granicą nawet 50 st., historyczna chwila

Pogoda w Australii niebywale zaskakuje. Według synoptyków to najgorętszy listopad w historii kraju. Eksperci prognozują, że miejscami temperatura przekroczy nawet 50 stopni Celsjusza. Tak olbrzymiej fali upałów nikt się nie spodziewał. Zgodnie z przewidywaniami rekord ma paść już w najbliższy weekend.

Chociaż pogoda w Polsce już od wielu dni nie zachwyca i zbliżająca się zima coraz bardziej daje o sobie znać, skrajne odmienne warunki panują na innym kontynencie. Prognozy synoptyków wskazują na to, że w Australii listopad zapowiada się najgorętszym okresem w historii. Miejscami temperatura ma przekroczyć nawet 50 stopni Celsjusza. O szczegółach informuje portal Onet.pl.

Pogoda w Australii prawdopodobnie zaskakuje wszystkich. Chociaż listopad na kontynencie okazał się bardzo gorącym miesiącem, synoptycy prognozują, że rekordowe temperatury dopiero się zbliżają. W najbliższy weekend miejscami temperatura może przekroczyć nawet 50 stopni Celsjusza. Tak olbrzymiej fali upałów nikt się nie spodziewał, jak sugeruje Onet.pl.

Pogoda w Australii wywołuje szok. Synoptycy prognozują rekordowe temperatury w weekend

Obecnie Australia jest rajem dla miłośników bardzo wysokich temperatur. Olbrzymia fala upałów, która nawiedziła kraj, zaskoczyła jednak nawet mieszkańców. W weekend mają paść rekordowe temperatury przekraczające 50 stopni Celsjusza. Tak gorącego listopada się nie spodziewano.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Onet.pl w najbliższy piątek 27 listopada w Australii termometry wskażą nawet od 45 stopni Celsjusza w miastach do 50 stopni w strefach pozamiejskich. Fala upału najbardziej da o sobie znać w Australii Południowej, Wiktorii oraz Nowej Południowej Walii.

Tak rekordowe upały to efekt obszaru wyżu, który pojawił się nad morzem Tasmana u wybrzeży Nowej Południowej Walii i Wiktorii. Jak donosi portal Onet.pl, synoptycy z Biura Meteorologii prognozują, że wysokie temperatury utrzymają się przez kilka dni – co najmniej do środy 2 grudnia.

– Zasadniczo zbliżamy się do rekordów za listopad w wielu miejscach – słowa Matthew Bassa głównego meteorologa kraju cytuje Onet.pl.

Gdzie nadal jest słoneczna pogoda? Turyści wyjeżdżają w cieplejszych kierunkach

Obecnie pogoda w Polsce nie rozpieszcza, dlatego turyści szukają cieplejszych kierunków, w których będą mogli spędzić okres jesienno-zimowy, wygrzewając się na plaży. Na podstawie dotychczasowych wyjazdów wczasowiczów, wyłonić już można kilka popularnych regionów, w których bawią się między innymi gwiazdy.

Innym egzotycznym kierunkiem, który przyciąga teraz wczasowiczów, jest Meksyk, gdzie temperatury przekraczają 25 stopni Celsjusza.Nic dziwnego, że właśnie tam wybrała się była Miss Polonia Marcelina Zawadzka wraz z Natalią Siwiec i jej rodziną. Modelka niedawno publikowała zdjęcia z luksusowego kurortu.

Przypominamy, że z listy zakazu lotów wykreślono Argentynę, gdzie także temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów weszło w życie wraz z dzisiejszym dniem tj. 25 listopada. Chociaż Polacy przygotowują się już do zimy, nadal pozostaje wiele regionów, w których można chodzić w strojach kąpielowych.

Trudno jednak znaleźć obecnie tak upalne regiony jak Australia. W tym samym czasie w Rosji zapanował ekstremalny chłód, który również zaskoczył mieszkańców, pozbawiając tysiące ludzi dostępu do prądu, ogrzewania oraz wody. Miejscami władze wprowadziły stan wyjątkowy.

1. Śnieg na wyspie wiecznej wiosny. Niebywały widok w europejskim, turystycznym raju
2. Jeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polują
3. Tysiące Polaków grozi strajkiem i wyjściem na ulice. Wszystko przez zakaz na ferie, górale tracą cierpliwość

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o skandalu z udziałem Polaka, który miał miejsce w Hiszpanii. Do akcji wkroczyła policja, która podjęła odpowiednie działania wobec wczasowicza. O szczegółach możecie dowiedzieć się z tego tekstu.

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł