Turysci.pl
zima na maderze

fot. facebook.com/ Madeira.Best

Śnieg na wyspie wiecznej wiosny. Niebywały widok w europejskim, turystycznym raju

26 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zima na Maderze jest rzadkością, jednak jak się okazuje, może się zdarzyć. Nazywana jest czasem "wyspą wiecznej wiosny", ze względu na przyjemne temperatury przez cały rok. Jak się okazuje, również w takich miejscach pogoda potrafi być nieprzewidywalna.

Zima na wyspie wiecznej wiosny

Madera jest kierunkiem, który turyści mogą odwiedzać przez cały rok. Średnia roczna temperatura na wyspie to ok. 22 st. C, dzięki czemu turyści zwykle nie muszą martwić się o pogodę. Nawet w najchłodniejszym okresie, który trwa od grudnia do kwietnia, średnio jest to ok. 20 st. C w dzień i 14 st. C w nocy.

Zwykle na wyspie próżno szukać śniegu. Wyjątek stanowią tu jedynie góry, gdzie zdarzają się opady. Dla mieszkańców jest to wówczas ciekawa atrakcja. W mediach społecznościowych pojawiają się wtedy zdjęcia białego puchu.

Wczoraj na profilu Madeira.Best na Facebooku pojawiły się zdjęcia z okolic Pico do Arieiro, który jest trzecim co do wysokości szczytem i jedną z największych atrakcji wyspy. Prowadzi z niego słynna trasa PR1, którą można dostać się na Pico Ruivo - najwyższy szczyt na Maderze.

Tym, co przykuło uwagę internautów, była ośnieżona okolica, która jest bardzo rzadkim widokiem w tej części świata. "Czy te zdjęcia są z dziś?", "Naprawdę macie tam śnieg?" - pytają zaskoczeni internauci pod postem Madeira Best.

- Na Maderze śnieg możliwy jest tylko w górach. Rodzice zabierają tam dzieci, żeby miały okazję go zobaczyć. Na wybrzeżu śniegu nie doświadczą - objaśnia jedna z komentujących osób pod postem.

1. Śnieg na wyspie wiecznej wiosny. Niebywały widok w europejskim, turystycznym raju2. Jeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polują3. Tysiące Polaków grozi strajkiem i wyjściem na ulice. Wszystko przez zakaz na ferie, górale tracą cierpliwość

Madera jest rajem dla turystów

Według wyliczeń Wirtualnej Polski, wczasy na Maderze z przelotem samolotem i 2 posiłkami dziennie wykupimy już od 1800 zł za tydzień. Obecnie ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, przy wjeździe na Maderę obowiązuje wymóg testów na COVID-19.

Osoby, które przebywają na Maderze, muszą okazać służbom lotniskowym negatywny wynik testu PT-PCR. Musi on zostać wykonany nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania.

Należy również podpisać specjalną deklarację lub wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie (jest on wówczas wykonany na koszt Rządu Madery). Konsulat jednak rekomenduje wszystkim podróżującym wykonanie testu jeszcze przed wylotem z Polski.

Źródło: WP

Podobne artykuły

szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >
K2 kolejny atak

Na topie

Kolejna grupa zamierza zdobyć K2. Mają już plan. Dzielą ich tylko godziny

Czytaj więcej >