zima na maderzefot. facebook.com/ Madeira.Best

Śnieg na wyspie wiecznej wiosny. Niebywały widok w europejskim, turystycznym raju

Zima zaskoczyła mieszkańców turystycznego raju. Wielu wyspa kojarzy się z wiecznie zielonym krajobrazem. Portugalska Madera nazywana jest "wyspą wiecznej wiosny", jednak jak widać nawet tutaj zdarzają się sporadyczne opady śniegu.

Zima na Maderze jest rzadkością, jednak jak się okazuje, może się zdarzyć. Nazywana jest czasem "wyspą wiecznej wiosny", ze względu na przyjemne temperatury przez cały rok. Jak się okazuje, również w takich miejscach pogoda potrafi być nieprzewidywalna.

Martyna Wojciechowska w ogniu krytyki. Posypał się grad nieprzyjemnych komentarzy, wszystko przez jedną reklamęMartyna Wojciechowska w ogniu krytyki. Posypał się grad nieprzyjemnych komentarzy, wszystko przez jedną reklamęCzytaj dalej

Zima na wyspie wiecznej wiosny

Madera jest kierunkiem, który turyści mogą odwiedzać przez cały rok. Średnia roczna temperatura na wyspie to ok. 22 st. C, dzięki czemu turyści zwykle nie muszą martwić się o pogodę. Nawet w najchłodniejszym okresie, który trwa od grudnia do kwietnia, średnio jest to ok. 20 st. C w dzień i 14 st. C w nocy.

Zwykle na wyspie próżno szukać śniegu. Wyjątek stanowią tu jedynie góry, gdzie zdarzają się opady. Dla mieszkańców jest to wówczas ciekawa atrakcja. W mediach społecznościowych pojawiają się wtedy zdjęcia białego puchu.

Nic, tylko zazdrościć. Doda pokazała zdjęcie inne niż pozostałe, wypoczywa bardzo daleko od PolskiNic, tylko zazdrościć. Doda pokazała zdjęcie inne niż pozostałe, wypoczywa bardzo daleko od PolskiCzytaj dalej

Wczoraj na profilu Madeira.Best na Facebooku pojawiły się zdjęcia z okolic Pico do Arieiro, który jest trzecim co do wysokości szczytem i jedną z największych atrakcji wyspy. Prowadzi z niego słynna trasa PR1, którą można dostać się na Pico Ruivo - najwyższy szczyt na Maderze.

Tym, co przykuło uwagę internautów, była ośnieżona okolica, która jest bardzo rzadkim widokiem w tej części świata. "Czy te zdjęcia są z dziś?", "Naprawdę macie tam śnieg?" - pytają zaskoczeni internauci pod postem Madeira Best.

- Na Maderze śnieg możliwy jest tylko w górach. Rodzice zabierają tam dzieci, żeby miały okazję go zobaczyć. Na wybrzeżu śniegu nie doświadczą - objaśnia jedna z komentujących osób pod postem.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Śnieg na wyspie wiecznej wiosny. Niebywały widok w europejskim, turystycznym raju
2. Jeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polują
3. Tysiące Polaków grozi strajkiem i wyjściem na ulice. Wszystko przez zakaz na ferie, górale tracą cierpliwość

Madera jest rajem dla turystów

Według wyliczeń Wirtualnej Polski, wczasy na Maderze z przelotem samolotem i 2 posiłkami dziennie wykupimy już od 1800 zł za tydzień. Obecnie ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, przy wjeździe na Maderę obowiązuje wymóg testów na COVID-19.

Osoby, które przebywają na Maderze, muszą okazać służbom lotniskowym negatywny wynik testu PT-PCR. Musi on zostać wykonany nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania.

Należy również podpisać specjalną deklarację lub wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie (jest on wówczas wykonany na koszt Rządu Madery). Konsulat jednak rekomenduje wszystkim podróżującym wykonanie testu jeszcze przed wylotem z Polski.

Gwiazda TVP rozgrzała fanów zdjęciem w pościeli. Znalazła wspaniałe miejsce nad Bałtykiem, idealne na wczasyGwiazda TVP rozgrzała fanów zdjęciem w pościeli. Znalazła wspaniałe miejsce nad Bałtykiem, idealne na wczasyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Zastanawiasz się jak mrozić kotlety schabowe i mielone? Wszyscy zapominają o 1 czynności, jest kluczowa, by nie narazić swojego zdrowia
  2. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba
  3. Czy będą obowiązkowe testy dla Polaków wyjeżdżających na ferie? Pojawił się nowy pomysł od hotelarzy
  4. Pani Ewa miała wrócić z wakacji do Polski. Zabolało ją gardło i się zaczęło
  5. Pan Krystian czeka na 3 tysiące złotych od WizzAir. Kupił tylko bilety na wakacje
  6. Polski ekspert podaje, kiedy Polacy mogą liczyć na wygaszenie epidemii. Padł konkretny termin
  7. Norki z fermy na Pomorzu zakażone koronawirusem? Rząd przerywa milczenie, znamy oficjalne wyniki badań

Źródło: WP

Następny artykuł