Turysci.pl
Podróże śladami filmów i seriali

fot. instagrm/geeki podrozniki

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Podróże nie muszą mieć tradycyjnej formy. Przemek i Magda idealnie wpisują się w znany trend set jetting, który z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Para programistów zwiedza świat śladami filmów i seriali, al

Przemek i Magda to para, która znalazła pomysł na własne zwiedzanie świata. Razem prowadzą bloga podróżniczego „Geeki Podróżniki” i odwiedzają miejsca, które znane są z popularnych filmów i seriali. Jak sami przyznają, nie jest to jedyny sposób, w jaki podróżują. 

Geeki Podróżniki, czyli podróże szlakiem znanych filmów i seriali 

Przemek i Magda to para programistów, którzy zdecydowali się założyć bloga podróżniczego. W internecie para pokazuje znane miejsce z filmów i seriali. Kiedyś byli przypięci do krzeseł i komputerów, a dziś zarażają użytkowników sieci swoimi pomysłami na podróże nawet w czasie pandemii. 

Jak wspominają Przemek i Magda w wywiadzie dla turystyka.wp.pl, w czasie epidemii koronawirusa zdecydowali się na odkrywanie polskich perełek. Wycieczki odbywali głównie rowerami. Co ważne, na wszystkie wyprawy Przemek i Magda zabierają ze sobą swojego synka. 

- W tym roku postawiliśmy na aktywne podróżowanie po Polsce. Kupiliśmy przyczepkę rowerową dla naszego szkraba i dużo jeździliśmy na rowerach. W czerwcu byliśmy w uroczej Dolinie Baryczy na Dolnym Śląsku, a w sierpniu, pierwszy raz od wielu lat spędziliśmy urlop nad Bałtykiem. I tu, i tu mieliśmy ze sobą rowery, więc odkrywaliśmy piękno Polski z poziomu dwóch kółek. - czytamy na turystka.wp.pl.

Para podróżników przyznała się, że podróżowanie śladami filmów i seriali, to niejedyna forma zwiedzania świata. Magda i Przemek nie ograniczają się podczas urlopu i za każdym razem poszerzają swój podróżniczy horyzont. 

- Najczęściej wybieramy jakiś kierunek, a potem szukamy, czy czasem gdzieś w okolicy czegoś nie nagrywano. W ten sposób odkrywamy też nowe filmy i seriale! - powiedziała para podczas wywiadu dla turystyka.wp.pl

Set jetting - popularna forma podróżowania 

Set jetting to forma podróżowania śladami znanych miejsc z filmów i seriali. Przemek i Magda idealnie wpisują się w ten trend. 

Termin ten został po raz pierwszy użyty w amerykańskiej prasie w 2008 roku i od tamtej pory jest coraz bardziej popularny. Obecnie istnieje wiele firm, które tworzą mapy specjalnie dedykowane setjettingerom, aby ułatwić im zwiedzanie perełek widzianych na szklanym ekranie. 

Co ciekawe, nie zawsze set jetting jest bezpieczny. Mowa tutaj nie o niebezpiecznych warunkach dla turystów, a dla miejsc, które odwiedzane są przez tłumy ludzi. 

W 2018 roku Maya Beach, miejsce spopularyzowane przez film Danny’ego Boyle’a z 2000 roku - „The Beach”, zostało zamknięte na czas nieokreślony. Powodem były szkody ekologiczne spowodowane przez masową turystykę. Plaża przyjmowała dziennie do 5 tysięcy osób i 200 łodzi. 

Niedawno pisaliśmy o Niemce, która poślubiła Masaja i zdecydowała się na wyprowadzkę do afrykańskiej wioski. Jej historię można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: turystyka.wp.pl

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >

Na topie

Pola pojechała do Rzymu z koleżanką z pracy. Wakacji nie będzie wspominać dobrze

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >