Turysci.pl > Na topie > Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 24.03.2022 21:58

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Podróże śladami filmów i seriali
fot. instagrm/geeki podrozniki

Przemek i Magda to para, która znalazła pomysł na własne zwiedzanie świata. Razem prowadzą bloga podróżniczego „Geeki Podróżniki” i odwiedzają miejsca, które znane są z popularnych filmów i seriali. Jak sami przyznają, nie jest to jedyny sposób, w jaki podróżują. 

Geeki Podróżniki, czyli podróże szlakiem znanych filmów i seriali 

Przemek i Magda to para programistów, którzy zdecydowali się założyć bloga podróżniczego. W internecie para pokazuje znane miejsce z filmów i seriali. Kiedyś byli przypięci do krzeseł i komputerów, a dziś zarażają użytkowników sieci swoimi pomysłami na podróże nawet w czasie pandemii. 

Jak wspominają Przemek i Magda w wywiadzie dla turystyka.wp.pl, w czasie epidemii koronawirusa zdecydowali się na odkrywanie polskich perełek. Wycieczki odbywali głównie rowerami. Co ważne, na wszystkie wyprawy Przemek i Magda zabierają ze sobą swojego synka. 

- W tym roku postawiliśmy na aktywne podróżowanie po Polsce. Kupiliśmy przyczepkę rowerową dla naszego szkraba i dużo jeździliśmy na rowerach. W czerwcu byliśmy w uroczej Dolinie Baryczy na Dolnym Śląsku, a w sierpniu, pierwszy raz od wielu lat spędziliśmy urlop nad Bałtykiem. I tu, i tu mieliśmy ze sobą rowery, więc odkrywaliśmy piękno Polski z poziomu dwóch kółek. - czytamy na turystka.wp.pl.

Para podróżników przyznała się, że podróżowanie śladami filmów i seriali, to niejedyna forma zwiedzania świata. Magda i Przemek nie ograniczają się podczas urlopu i za każdym razem poszerzają swój podróżniczy horyzont. 

- Najczęściej wybieramy jakiś kierunek, a potem szukamy, czy czasem gdzieś w okolicy czegoś nie nagrywano. W ten sposób odkrywamy też nowe filmy i seriale! - powiedziała para podczas wywiadu dla turystyka.wp.pl

Set jetting - popularna forma podróżowania 

Set jetting to forma podróżowania śladami znanych miejsc z filmów i seriali. Przemek i Magda idealnie wpisują się w ten trend. 

Termin ten został po raz pierwszy użyty w amerykańskiej prasie w 2008 roku i od tamtej pory jest coraz bardziej popularny. Obecnie istnieje wiele firm, które tworzą mapy specjalnie dedykowane setjettingerom, aby ułatwić im zwiedzanie perełek widzianych na szklanym ekranie. 

Co ciekawe, nie zawsze set jetting jest bezpieczny. Mowa tutaj nie o niebezpiecznych warunkach dla turystów, a dla miejsc, które odwiedzane są przez tłumy ludzi. 

W 2018 roku Maya Beach, miejsce spopularyzowane przez film Danny’ego Boyle’a z 2000 roku - „The Beach”, zostało zamknięte na czas nieokreślony. Powodem były szkody ekologiczne spowodowane przez masową turystykę. Plaża przyjmowała dziennie do 5 tysięcy osób i 200 łodzi. 

Niedawno pisaliśmy o Niemce, która poślubiła Masaja i zdecydowała się na wyprowadzkę do afrykańskiej wioski. Jej historię można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: turystyka.wp.pl