Turysci.pl > Europa > Zaszczepieni Amerykanie planują podróże do Europy. Już rezerwują miejsca hotelowe na Sycylii
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 21:56

Zaszczepieni Amerykanie planują podróże do Europy. Już rezerwują miejsca hotelowe na Sycylii

Zaszczepieni Amerykanie planują podróże na Sycylię
turysci.pl

Podróże z powodu pandemii koronawirusa są obecnie znacząco ograniczane decyzjami rządów państw. Turyści z USA, którzy zdążyli się już zaszczepić czują się już jednak na tyle bezpiecznie, aby planować pierwsze podróże. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się piękna Sycylia.

Zaszczepieni Amerykanie planują podróże na Sycylię

Zaszczepieni Amerykanie rezerwują miejsca w hotelach na Sycylii na wiosnę i lato - informują przedstawiciele lokalnej branży turystycznej. Miejscowi hotelarze są podekscytowani tak ogromnym zainteresowaniem i cieszą się z powrotu amerykańskich turystów.

Turyści z USA najchętniej rezerwują miejsca hotelowe w Palermo. Wybierają się tam w maju i czerwcu grupy turystów, w większości w wieku powyżej 60 lat, którzy już zaszczepili się w Stanach Zjednoczonych albo zrobią to przed przyjazdem.

Sycylijscy hotelarze mówią z satysfakcją, że po miesiącach całkowitego zastoju i anulowaniu wielu rezerwacji w feralnym 2020 roku w związku z blokadą ruchu turystycznego znów otrzymują zgłoszenia zza Oceanu. 

- Amerykanie są gotowi znów podróżować dzięki nauce, która opracowała szczepionki. My zaś jesteśmy gotowi ich przyjąć przy zapewnieniu absolutnego bezpieczeństwa i z gościnnością taką, jak zawsze - powiedziała właścicielka jednego z hoteli.

- Mamy nadzieję, że prawdziwa turystyka będzie mogła szybko się przebudzić. Na razie jesteśmy daleko od ożywienia - podkreślił prezes federacji właścicieli hoteli w Palermo Nicola Farruggio, cytowany przez Ansę. - Nasze placówki otrzymały śmiertelny cios, a odszkodowania nie pokrywają strat, jakie dalej ponosimy.

Palermo, Sycylia, fot. Anna Radke

Amerykańscy turyści najchętniej odwiedzą Palermo

Chociaż Palermo jest największym miastem Sycylii, na turystach robi piorunujące wrażenie, które nie zawsze jest w pełni pozytywne. Panuje tam bowiem zupełnie inny klimat niż w miastach na północy Włoch. Znajdziemy tam wiele imponujących zabytków, które często są obdrapane lub zniszczone. Mimo to wiele osób czuje wyjątkowe połączenie z tym miejscem i często wraca tam, chociażby myślami.

Jednym z najsłynniejszych zabytków miasta jest neoklasycystyczny Teatro Massimo Vittorio Emanuele, czyli największa włoska i jedna z największych oper w Europie. Warto zwiedzić również Katedrę Monreale i wejść na jej dach, z którego roztacza się wyjątkowa panorama miasta.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Forsal