Turysci.pl
podróż #LotDoDomu

Fot. wikimedia.commons/BriYYZ

Ogromna burza wokół akcji "Lot Do Domu", turyści oburzeni cenami. LOT zmienia cenniki

17 Marca 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Podróż pomiędzy krajami jest niemal niemożliwa. Zamknięte granice i zawieszone loty nie pozwalają naszym rodakom na powrót do kraju. Rząd we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT opracował program pomocy, który wywołał

Podróż do Polski, po zamknięciu granic, stała się możliwa dzięki akcji #LotDoDomu. PLL LOT uruchamia połączenia, które umożliwią Polakom przebywającym za granicą powrót do ojczyzny. W momencie zawieszenia stałych rejsów, wielu turystów utknęło za granicą i nie są w stanie powrócić bez pomocy rządu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspiera polskiego przewoźnika w tej akcji i nadzoruje jej przebieg.

Wielkie rozczarowanie

Minister Spraw Zagranicznych obiecał, że ceny biletów w ramach akcji nie będą zbyt wysokie, by każdy kto chce z niej skorzystać, mógł sobie na to pozwolić. Gdy tylko oferta pojawiła się na stronie internetowej, w sieci zawrzało. Internauci byli oburzeni wysokimi cenami, wielu z nich zwracało uwagę na błędy. Miejsca w klasie ekonomicznej szybko się skończyły, a na wykupienie któregoś w klasie premium lub business trzeba było przeznaczyć bardzo wysoką kwotę. Ci, których było na to stać, kupili droższe bilety, pozostali musieli zrezygnować z powrotu do domu.

Minister zareagował na skargi turystów, a Polskie Linie Lotnicze dostrzegły konieczność zmian. W systemach rezerwacyjnych zniknęła możliwość wyboru klasy w samolocie, a wszystkie bilety kosztują teraz tyle, co w klasie ekonomicznej. Pojawiły się wątpliwości odnośnie przydzielania miejsc na pokładzie w związku z jedną stawką za każde miejsce. Przewoźnik jednak szybko zabrał głos w tej sprawie i wyjaśnił, że system rezerwacyjny automatycznie przydzieli fotel w odpowiedniej klasie na podstawie kolejności zakupu biletów. 

Podróż do domu

W niedzielę odbył się pierwszy lot w ramach akcji #LotDoDomu, z Londynu do Warszawy. Na pokładzie znalazło się 230 osób, które obecnie przechodzą kwarantannę. Chęć skorzystania z programu pomocy wyraziło do tej pory 30 tysięcy Polaków rozsianych po świecie. PLL LOT uruchomiły wiele połączeń z różnych miast, w zależności od liczby zainteresowanych. Dziś w Warszawie wylądują samoloty z Kolombo, Londynu, Dublina, Lizbony, Marrakeszu, Malagi, Tbilisi, Malty, Larnaki, Chicago, Nowego Jorku, Toronto, Tel Awiwu, Aten, Agadiru, Oslo i Kairu. Na środę zaplanowano połączenia z Delhi, Bangkoku, Toronto, Tbilisi i Oslo, czwartek z Hanoi, Chicago, Phuket i Nowego Jorku. Na 20 marca zaplanowane są loty z Nowego Jorku i Bangkoku, lecz możliwe jest pojawienie się kolejnych połączeń.

Fot. wyrównanie cen biletów/ lot.pl/ screen

Źródło: Fly4free

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >