podróż #LotDoDomuFot. wikimedia.commons/BriYYZ

Ogromna burza wokół akcji "Lot Do Domu", turyści oburzeni cenami. LOT zmienia cenniki

Podróż pomiędzy krajami jest niemal niemożliwa. Zamknięte granice i zawieszone loty nie pozwalają naszym rodakom na powrót do kraju. Rząd we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT opracował program pomocy, który wywołał burzę.

Podróż do Polski, po zamknięciu granic, stała się możliwa dzięki akcji #LotDoDomu. PLL LOT uruchamia połączenia, które umożliwią Polakom przebywającym za granicą powrót do ojczyzny. W momencie zawieszenia stałych rejsów, wielu turystów utknęło za granicą i nie są w stanie powrócić bez pomocy rządu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspiera polskiego przewoźnika w tej akcji i nadzoruje jej przebieg.

Wuhan skrywa ciekawostki, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemiaWuhan skrywa ciekawostki, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemiaCzytaj dalej

Wielkie rozczarowanie

Minister Spraw Zagranicznych obiecał, że ceny biletów w ramach akcji nie będą zbyt wysokie, by każdy kto chce z niej skorzystać, mógł sobie na to pozwolić. Gdy tylko oferta pojawiła się na stronie internetowej, w sieci zawrzało. Internauci byli oburzeni wysokimi cenami, wielu z nich zwracało uwagę na błędy. Miejsca w klasie ekonomicznej szybko się skończyły, a na wykupienie któregoś w klasie premium lub business trzeba było przeznaczyć bardzo wysoką kwotę. Ci, których było na to stać, kupili droższe bilety, pozostali musieli zrezygnować z powrotu do domu.

Minister zareagował na skargi turystów, a Polskie Linie Lotnicze dostrzegły konieczność zmian. W systemach rezerwacyjnych zniknęła możliwość wyboru klasy w samolocie, a wszystkie bilety kosztują teraz tyle, co w klasie ekonomicznej. Pojawiły się wątpliwości odnośnie przydzielania miejsc na pokładzie w związku z jedną stawką za każde miejsce. Przewoźnik jednak szybko zabrał głos w tej sprawie i wyjaśnił, że system rezerwacyjny automatycznie przydzieli fotel w odpowiedniej klasie na podstawie kolejności zakupu biletów.

Dzisiaj grzeje: 1. Świetne informacje o zakażonej, 74-letniej Polce. Dostała specjalną mieszankę leków
2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Podróż do domu

W niedzielę odbył się pierwszy lot w ramach akcji #LotDoDomu, z Londynu do Warszawy. Na pokładzie znalazło się 230 osób, które obecnie przechodzą kwarantannę. Chęć skorzystania z programu pomocy wyraziło do tej pory 30 tysięcy Polaków rozsianych po świecie. PLL LOT uruchomiły wiele połączeń z różnych miast, w zależności od liczby zainteresowanych. Dziś w Warszawie wylądują samoloty z Kolombo, Londynu, Dublina, Lizbony, Marrakeszu, Malagi, Tbilisi, Malty, Larnaki, Chicago, Nowego Jorku, Toronto, Tel Awiwu, Aten, Agadiru, Oslo i Kairu. Na środę zaplanowano połączenia z Delhi, Bangkoku, Toronto, Tbilisi i Oslo, czwartek z Hanoi, Chicago, Phuket i Nowego Jorku. Na 20 marca zaplanowane są loty z Nowego Jorku i Bangkoku, lecz możliwe jest pojawienie się kolejnych połączeń.

podróż

Fot. wyrównanie cen biletów/ lot.pl/ screen

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Fly4free

Następny artykuł