Podróż trwa 15 miesięcyFacebook.com/ Jakub Tolak

Rzucił wszystko i zaczął żyć w kamperze. Był popularnym aktorem, w podróży jest już od 15 miesięcy

Podróż, w którą wybrał się aktor znany z serialu "Klan", trwa już 15 miesięcy. Jakub Tolak podjął decyzję o wyprawie razem ze swoją partnerką, Zosią Samsel. Opowiedzieli o tym, jak wygląda wyjazd w formie van life.

Czy 15-miesięczna podróż kamperem to dobry pomysł? Jakub Tolak i Zosia Samsel uważają, że zdecydowanie tak. W wywiadzie dla portalu Onet opowiedzieli o plusach i minusach takiej wyprawy. Udzielili też kilku rad turystom, których również fascynują tego typu przygody.

Niezwykła podróż Jakuba Tolaka

Para zdecydowała się na podróż w stylu van life. Wiele osób może zastanawiać się, co to w ogóle znaczy. To nic innego, jak wyjechanie w długą podróż kamperem. Niektórzy w taki sposób są w stanie zwiedzić ogromną część świata, a do domu nie wracają miesiącami. Na dłuższy czas godzą się z faktem, że ich nowym domem staje się specjalnie przystosowany do tego samochód.

Niektórzy traktują podróże van life jako formę ucieczki od rzeczywistości i pewnego rodzaju terapię. W gronie osób, które wyruszyło w podróż kamperem, są Jakub Tolak i Zosia Samsel. Opowiedzieli o swoich odczuciach.

- Jesteśmy z 15 miesięcy w trasie, czyli tyle żyjemy w kamperze. Niewątpliwie jest to zupełnie inny sposób życia niż taki, do którego byliśmy przyzwyczajeni w mieście - zdradził w rozmowie z Onetem aktor z "Klanu".

Opublikowali niepokojące dane. Świat zmierza do niepokojącego wzrostu temperatur. 2020 najgorętszym rokiem w historiiOpublikowali niepokojące dane. Świat zmierza do niepokojącego wzrostu temperatur. 2020 najgorętszym rokiem w historiiCzytaj dalej

- Prawda jest taka, że jest bardzo dużo plusów. Jest ten element - jak to się mówi - "rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady", ale z drugiej strony są też minusy. To nie jest tak, że to rozwiązanie na wszelkie bolączki człowieka XXI wieku - ocenił Jakub.

Zosia Samsel uważa, że wrażenia są zależne od założenia danej osoby. Ważne jest to, z jakim podejściem wyruszamy w drogę. Opcji jest kilka. Możemy to traktować jako przygodę życia albo ucieczkę od problemów.

Obrazy Turysci.pl

Jakub Tolak na wyprawie, fot. Facebook.com/Jakub Tolak

- Jeżeli człowiek wyjeżdża, aby uciec od problemów, aby uciec od siebie, to się nie uda. Zabiera ze sobą swoją osobowość i swoje bolączki - uważa Zosia. Dodała, że najbardziej na podróży zyska jej związek z Jakubem. - Mamy dużo więcej czasu dla siebie niż wcześniej - powiedziała.

Para za pośrednictwem mediów społecznościowych na bieżąco pokazuje miejsca, które udało im się odwiedzić. Przykładowo rozpoczęcie 2020 roku spędzili w Albanii. - Taki widok powitał nas w noworoczny Poranek z okien domu na kółkach - napisał Jakub i zamieścił zdjęcie, które można zobaczyć poniżej.

Ewolucja turystyki

Turystyka, podobnie jak inne dziedziny życia, nieustanie ewoluuje. Z tego powodu pojawiają się jej nowe rodzaje. Oprócz van line modne stają się tak zwane wyprawy urban exploration, czyli odwiedzanie opuszczonych miejsc.

Jakiś czas temu pisaliśmy o YouTuberze, który zwiedził dom na polskim pustkowiu. Na swoim kanale zamieścił nagranie. Wewnątrz znalazł rzeczy, których się nie spodziewał. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Onet, Facebook, Youtube

Następny artykuł