Turysci.pl

facebook/Anya Whitaker-Keating

Podczas świątecznego jarmarku straciła przytomność. Rano obudziła się ze śladem przypominający ukłucie igłą

18 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

19-latka Anya Whitaker-Keating z Leeds wybrała się z przyjaciółką na świąteczny jarmark. Celebracja zbliżającego się święta Bożego Narodzenia zmieniła się w koszmar. W trakcie imprezy nastolatka nagle straciła świadomość. Nazajutrz zauważyła na swoim ciele ślad przypominający ukłucie igły. Po tym odkryciu w akcję zaangażowała się policja, a historia mocno poruszyła internautów.

Grzane wino, świąteczne dekoracje i rękodzieło, a przede wszystkim pyszne jedzenie to tylko niektóre z atrakcji, z jakich możemy skorzystać o tej porze roku. Jarmark Bożonarodzeniowy to bowiem świetna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi. Tak też pomyślała 19-latka, która udała się na rynek wraz z przyjaciółką. Jednak to, co stało się później, mrozi krew w żyłach.

19-latka straciła przytomność na świątecznym jarmarku

Anya Whitaker-Keating, pochodząca z Wielkiej Brytanii 19-latka, postanowiła odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy w Manchesterze. 20 listopada wraz z przyjaciółką wyruszyła w podróż z Leeds i po ponad godzinie dotarła na miejsce. Na rynku spędzała miło czas, pijąc wino i przechadzając się wśród budek wystawców. Wówczas nic nie wskazywało na to, że w jednej chwili świetna zabawa zmieni się w prawdziwy koszmar.

Wspólny wypad na jarmark i świąteczne drinki z przyjaciółką zostały nieoczekiwanie przerwane, gdyż Anya straciła przytomność. Z relacji jej towarzyszki wynika, że 19-latka zaczęła zachowywać się bardzo podejrzanie, jakby była kompletnie pijana, choć obie są przekonane, że nie wypiła wystarczającej ilości alkoholu, aby stracić nad sobą kontrolę.

- Zarezerwowałyśmy hotel, ale nie pamiętam, żebym do niego dotarła, pamiętam tylko, że obudziłam się rano, pociłam się i nie wiedziałam, co się stało - opowiedziała Anya, cytowana przez „Daily Mail”.

Rano znalazła na ciele ślad po ukłuciu igły

Kiedy dziewczyna obudziła się kolejnego dnia, była cała spocona i zupełnie nie pamiętała, co stało się poprzedniego wieczoru. Jednak zwróciła uwagę na drobny ślad, który znalazła na swojej nodze. Wraz z towarzyszącą jej przyjaciółką, nie miała złudzeń, że to ślad po ukłuciu igłą.

ukłucie
Anya Whitaker-Keating

Szybko udała się na pogotowie, gdzie całą historię opowiedziała medykom. Natychmiast otrzymała leki i szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Pobrano również próbki krwi do analizy, jednak przed otrzymaniem wyników lekarze nie byli w stanie stwierdzić, czy poprzedniej doby w organizm dziewczyny została zaaplikowana obca substancja.

Anya opowiedziała swoją historię za pośrednictwem mediów społecznościowych, aby ostrzec inne kobiety, które może spotkać podobna sytuacja. Jej sprawą zajęła się policja, która z przykrością przyznała, że to nie pierwszy przypadek tego typu. Niestety, prócz wstrzykiwania otępiających środków, często napływają zgłoszenia o dosypywaniu ich do drinków.

- Prawdopodobnie nie będę wychodzić przez długi czas - całą historię podsumowała roztrzęsiona 19-latka.

"Needle spiking" - tajemnicze ukłucia igłą w klubach i dyskotekach. Przypadków jest coraz więcej

Przypadki tajemniczych ukłuć w klubach nocnych i dyskotekach, a nawet jarmarkach świątecznych na terenie Europy mnożą się. Niepokojące doniesienia napływają nie tylko z Wysp, ale także Francji, Belgii, Holandii czy Hiszpanii. "Daily Mail" powołuje się na dane opublikowane przez Statystyki Krajowej Rady Szefów Policji (NPCC), ujawniając, że tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy służby w Wielkiej Brytanii zarejestrowały prawie 300 doniesień o tajemniczych ukłuciach igłą (ang. „needle spiking”), które uczestnicy imprez często odkrywali na swoim ciele dopiero na drugi dzień po zabawie. Co niepokojące, w pierwszej połowie 2022 roku przyjęto aż 1382 podobnych zgłoszeń.

Po wstrzyknięciu substancji zaatakowane osoby odczuwały pogorszenie samopoczucia, zawroty głowy, uderzenia gorąca, a nawet utratę świadomości na kilka, a nawet kilkanaście godzin. Zagrożeniem może być nie tylko wstrzykiwana substancja, ale samo ukłucie najprawdopodobniej brudną, niezdezynfekowaną igłą. Wstrzykiwany preparat nadal jest niezidentyfikowany, ponieważ u żadnej z ofiar w badaniach krwi i moczu nie wykryto podejrzanej o działanie narkotyczne substancji.

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

źródło: manchestereveningnews.co.uk; Daily Mail, stronazdrowia.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]