Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Niektóre ceny mogą szokować
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 13.12.2022 16:28

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Niektóre ceny mogą szokować

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław
instagram/shandyy89

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu nie bez powodu cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych w całej Europie. Co roku na wrocławski rynek ściąga tłumy turystów, chcących podziwiać dekoracje, przechadzać się pomiędzy budkami oraz skosztować grzanego wina. Jednak okazuje się, że ceny specjałów potrafią wprawić w osłupienie.

Zanim wybierzecie się na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu czy innym polskim mieście, lepiej przygotujcie swoje portfele, bowiem ceny na straganach mogą was mocno zaskoczyć. W tym roku niektóre produkty kosztują jeszcze więcej niż w ubiegłym.

Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu droższe niż rok temu

Zdaniem odwiedzających jarmark świąteczny we Wrocławiu, choć jego urok nie podlega dyskusji, ceny powalają na głowę. Nie można zaprzeczyć, że pięknie udekorowany rynek robi wrażenie i nadaje miejscu magicznego klimatu, jednak na zakup pamiątki, ciepłej przekąski lub grzańca nie każdy może sobie pozwolić.

Na licznych stoiskach i w budkach rozstawionych na wrocławskim rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Biżuteria, kosmetyki, naturalne produkty i ozdoby to tylko kilka z przykładów. Jednak uwadze zwiedzających, obok piękna pamiątek, w pamięć zapadają również ich astronomiczne ceny.

Inflacja drenuje kieszenie Polaków

Niestety skutki inflacji na świątecznym kiermaszu widoczne są gołym okiem. Jest, co zrozumiałe, drożej niż w 2021, ale – uwaga – niektóre ceny niewiele nie zmieniły - i tak za świąteczne bombki zapłacimy od 25 do 98 zł za sztukę, ceny czapek i szalików rozpoczynają się od około 60 zł, natomiast ozdobne łyżeczki to wydatek rzędu 38 zł.

Symbolem świątecznego jarmarku we Wrocławiu jest grzaniec w charakterystycznym kubku w kształcie buta. To rarytas, na który decyduje się najwięcej odwiedzających. Choć w ubiegłym roku za grzane wino płaciliśmy mniej, teraz kosztuje ono 35 zł, jeśli pamiątkowy kubeczek chcemy zabrać za sobą. Jeśli nie, wraz z paragonem zwracamy go do kasy i otrzymujemy zwrot kaucji w wysokości 20 zł. Dla miłośników bezalkoholowych napojów przygotowano herbatę w cenie 10 zł za kubek.

Wysoka cena obowiązuje również na stosikach z przekąskami. Pajda chleba ze smalcem to koszt z rzędu 18 zł. Jeśli dodatkowo skusisz się na ogórka kiszonego, zapłacisz 21 zł. Za szaszłyk i golonkę sprzedawcy liczą po 42 zł, natomiast za bigos 25 zł, karkówkę 25 zł, a kiełbaskę z grilla 25 zł.

Oczywiście nie można zapomnieć o najmłodszych turystach, którzy uwielbiają słodkie przekąski. Niestety oni również muszą przygotować kieszonkowe. Porcja churrosów kosztuje od 18 do 45 zł, gofr suchy lub z dodatkami od 15 do 28 zł, kurtoszkołacz w granicach 20 zł, podobnie jak tarteletka. Największe zaskoczenie czeka przy stoisku z watą cukrową. Osoby chcące skosztować puszystego wyrobu cukierniczego w dużym pojemniku zapłacą nawet 40 zł! Z kolei pączek uszczupli nasz budżet nawet o 25 zł.

Takie ceny zdecydowanie nie podobają się turystom, którzy upust swoim emocjom dają najczęściej w sieci. Paragony grozy, porcje nieadekwatne do ceny i gniewne opowieści prosto z jarmarku cieszą się dużą popularnością wśród internautów. Oprócz wysokich cen ich zdaniem w spacerach przeszkadzają również tłumy zwiedzających, a wydatki związane z noclegiem we Wrocławiu wywindowały do rekordowych rozmiarów.

No cóż, wszystko wskazuje na to, że wybierając się na jarmark, trzeba się liczyć nie tylko z wysokimi cenami, ale i dużą frekwencją odwiedzających. Jednak każdy miłośnik świąt przyzna, że nic tak nie wprowadza w magiczny nastrój, jak ogromna choinka, kolorowe światełka i kolędy płynące z głośników na rynku.

Wrocławski Jarmark potrwa do 31 grudnia, a stoiska są czynne codziennie w godz. 10:00-21:00, dlatego wszyscy, którzy jeszcze nie zdążyli go odwiedzić, nadal mają sporo czasu.

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: wiadomosci.onet.pl; wroclaw.pl; gazetawroclawska.pl

Tagi: Polska